fbpx Sportowy Trójmiejski Weekend | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Sportowy Trójmiejski Weekend

Dziecko z piłką fot.:foter.comPIĄTEK

Godz. 20.30 Piłka nożna I liga Arka Gdynia – Stomil Olsztyn (transmisja Polsat Sport Extra)

Będący „w gazie” Arkowcy podejmą Stomil Olsztyn. Zespół Grzegorza Nicińskiego w ostatnich spotkaniach prezentuje się naprawdę dobrze i wciąż znajduje się w czołówce I ligi. W dodatku do składu gdynian powraca najskuteczniejszy w tym sezonie Paweł Abbott. Natomiast rywale będą chcieli zmazać plamę po ostatnim meczu u siebie, kiedy to przegrali z Zagłębiem Sosnowiec 2:4.

SOBOTA

Godz. 14.45 Siatkówka Orlen Liga Pałac Bydgoszcz – Atom Trefl Sopot (transmisja Polsat Sport)

Oba zespoły w tym sezonie przegrały z tym samym rywalem - Chemikiem Police. Mistrzyniom Polski dwukrotnie uległy sopocianki (w Superpucharze i w lidze), a raz siatkarki Pałacu. Która drużyna szybciej powstanie po ostatnim niepowodzeniu? O tym przekonamy się w hali „Łuczniczka”.

Godz. 17.00 Piłka ręczna PGNiG Superliga Kobiet AZS Łączpol AWFiS Gdańsk – Energa AZS Koszalin

Lista kontuzjowanych gdańskich zawodniczek ciągle się wydłuża. W poprzednim starciu więzadła krzyżowe zerwała Hanna Strzałkowska, a oprócz niej trener Jerzy Ciepliński nie będzie mógł skorzystać jeszcze z czwórki podopiecznych. W osłabionym składzie czeka Akademiczek trudne wyzwanie pokonania rywala z Koszalina.

Godz. 18.00 Piłka ręczna PGNiG Superliga Kobiet Vistal Gdynia – KPR Jelenia Góra

Vicemistrzynie Polski po pięciu meczach z rzędu na boiskach rywali wreszcie zagrają na własnej hali. Gdynianki zagrają z outsiderem ligi – KPR-em Jelenia Góra, który dotychczas przegrał wszystkie sześć spotkań.

Godz. 18.00 Koszykówka Basket Liga Kobiet Energa Toruń – Basket Gdynia

Szósty w tabeli Basket na razie gra w kratkę. W Gdyni liczą, że dobrą formę z poprzedniego spotkania utrzyma Agnieszka Bibrzycka, która poprowadzi zespół do drugiego zwycięstwa z rzędu.

NIEDZIELA

Godz. 15.30 Piłka Nożna Ekstraklasa Termalica Bruk-Bet Nieciecza – Lechia Gdańsk (transmisja Canal+ Sport)

Tym razem biało-zieloni pojadą do Mielca, gdzie swoje mecze rozgrywa Termalica. „Słoniki” ostatni raz przegrały 22 sierpnia z Ruchem Chorzów, więc liczą na podtrzymanie dobrej serii. Gdańszczanie po dwóch wygranych z rzędu i remisie również optymistycznie patrzą w przyszłość. Pomóc w tym ma m.in. Michał Chrapek, który z powodu urazu jeszcze w Lechii nie zadebiutował. Trener Thomas von Heesen wierzy jednak w 23-latka i bardzo możliwe jest, że znajdzie się on w niedzielę w kadrze meczowej.

Godz. 18.00 Koszykówka Tauron Basket Liga Polski Cukier Toruń – Asseco Gdynia

Po trzech zwycięstwach z rzędu, w środę na własnej hali Asseco przegrało z Rosą Radom 61:64. Mecz w Toruniu będzie okazją dla gdynian, że ta porażka to tylko wypadek przy pracy.

Godz. 20.00 Koszykówka Tauron Basket Liga Trefl Sopot – WKS Śląsk Wrocław (transmisja Polsat Sport News)

Po wyraźnej porażce Trefla z Asseco w pierwszej kolejce, sopocianie tydzień później tylko jednym punktem ulegli na wyjeździe AZS-em Koszalin. Może więc do trzech razy sztuka? Ekipę Trefla zasilił w czwartek serbski środkowy mierzący aż 217 cm wzrostu – Nenad Marković. Ma on zastąpić kontuzjowanego Atera Majoka i pomóc w odniesieniu pierwszej w tym sezonie wygranej.

Więcej o tych spotkaniach posłuchacie w środę 28. października w audycji "Sportowy Dialog"!

Przemysław Gawin

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Michał Fila