fbpx Przedsezonowe zapowiedzi | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Przedsezonowe zapowiedzi

Skok na boisku fot.lotostreflgdanskMam nadzieję, że będziemy kontynuować nasz przemarsz po najwyższe cele. Drużyna jest bardzo dobrze poukładana, zresztą już w poprzednim sezonie pokazaliśmy, że stać nas naprawdę na wiele. Będziemy pracować i starać się aby zawsze dawać z siebie sto procent. Jeśli to się uda, to jestem przekonany, że czeka nas dobry sezon - zapowiada Mateusz Mika, przyjmujący LOTOS-u Trefla Gdańsk. Za nami przedsezonowa konferencja prasowa, na której mówiono nie tylko o celach gdańskiej drużyny na nowy sezon, ale także dalekosiężnych planach działaczy.

Tłum dziennikarzy i szczęśliwych kibiców - laureatów klubowego konkursu zgromadził się w Hotelu „Gdańsk” na spotkaniu z zarządem, sponsorami oraz zawodnikami zespołu Lotosu Trefla Gdańsk. Pomimo znakomitych wyników osiągniętych w poprzednim sezonie, przed inauguracją nowych rozgrywek w klubie panuje „zgoda milczenia” w temacie oczekiwań przed rozpoczynającym się już w środę sezonem.

Naprawdę chcemy skupiać się tylko na najbliższym meczu, a nie wybiegać myślami w przyszłość. Tak samo powściągliwi byliśmy rok temu, a teraz możemy cieszyć się z tego efektów – zgodnie mówili działacze, trenerzy i zawodnicy gdańskiej drużyny.

Nowy sezon będzie niezwykle ciężki ze względu na zmianę formatu rozgrywek, który jest stworzony dla zespołów o bardzo szerokiej, 16-18 osobowej kadrze – podkreślał niezadowolony Andrea Anastasi, trener gdańszczan.

Zawodnicy są jednak optymistami. Już pierwsze dwa treningi po naszym powrocie z mistrzostw Europy pokazały, że chłopacy bardzo dobrze przepracowali ten okres przygotowawczy, dlatego z optymizmem patrzymy w przyszłość – mówił Piotr Gacek, który wraz z Mateuszem Miką i Sebastianem Schwarzem ze względu na udział w mistrzostwach Europy dopiero w ostatnich dniach dołączył do zespołu.

Konferencja była także okazją do zaprezentowania nowych strojów na sezon 2015/16. Na pierwszy rzut oka bardzo podobne do tych znanych kibicom z poprzednich rozgrywek, różnią się kilkoma detalami. Numery, z którymi zagrają nasi siatkarze, zaprojektował kapitan zespołu, Bartosz Gawryszewski, a na koszulkach znalazło się także miejsce dla kibiców, którzy tak licznie dopingowali zespół w ERGO Arenie w minionym sezonie.

Dzięki temu elementowi graficznemu nasza drużyna będzie czuła wsparcie najliczniejszej publiczności w PlusLidze niezależnie od tego, czy mecz będzie rozgrywany w Gdańsku, Lubinie czy Lublanie – twierdzi Małgorzata Ciszewska, kierownik ds. marketingu gdańskiego klubu.

O frekwencję na trybunach można być spokojnym także w tym sezonie. Na ten moment sprzedaż biletów jest 10 razy wyższa niż na tym samym etapie poprzedniego sezonu – zdradził Piotr Należyty, prezes klubu.

Wiesław Labuda, szef Biura Sponsoringu i Promocji Grupy LOTOS SA, przypomniał natomiast, że jego firma przeżywała z gdańskim klubem nie tylko chwile zwycięstwa, ale także trudniejsze momenty. Będziemy was wspierać nawet wtedy, gdy będziecie przegrywać. Oby tylko okazji ku temu było jak najmniej!

Lotos Trefl Gdańsk najbliższy mecz zagra z Asseco Resovią Rzeszów o Superpuchar Polski. Spotkanie odbędzie się 28. października w Poznaniu w HSW Arenie o 20:30. Bilety na ten mecz można zakupić tutaj.

Bartłomiej Krawczyk

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Michał Fila