fbpx Pokonać "Słonie"! | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Pokonać "Słonie"!

PGE Arena fot. Dariusz BoczekW pierwszym niedzielnym meczu 12. Kolejki Ekstraklasy Lechia Gdańsk na wyjeździe zmierzy się z Termalicą Brut – Bet Nieciecza. W ostatnich czterech meczach biało-zieloni zainkasowali pięć punktów. Dorobek dość okazały, patrząc na słabą dyspozycję z początku sezonu. Zespół z Niecieczy zaskakuje swoją postawą. Skazywany na pożarcie beniaminek, rozgrywający mecze w roli gospodarza w Mielcu, pokazał kilkukrotnie pazur na boisku. Pokonał m. In. Mistrza Polski Lecha Poznań.

Gdańszczanie chcą wreszcie zagrać dwie równe połowy. W poprzednich meczach: z Zagłębiem i Jagiellonią podopieczni Thomasa von Heesena koszmarnie prezentowali się w pierwszej części, by w drugiej zgnieść rywala. Natomiast w ostatnim meczu z Górnikiem Zabrze było odwrotnie. Jak trener to tłumaczy?

- To nie jest nigdy zaplanowane. Cały czas się rozwijamy i pracujemy nad każdą formacją, choć lepiej jest z defensywą. Zależy nam na dobrej grze i dlatego to my mamy dyktować warunki gry.

Przed tą serią spotkań Lechia zajmuje 9. Miejsce z 15. punktami, a tuż przed nią znajduje się dzisiejszy rywal gdańszczan z 16. oczkami na koncie.  Mecz rozpocznie się o 15:30, transmisja Canal+ Sport!

SKŁADY
Lechia Gdańsk: 50. Marko Marić – 23. Grzegorz Wojtkowiak, 2. Rafał Janicki, 35. Gerson, 3. Jakub Wawrzyniak – 11. Maciej Makuszewski, 16. Ariel Borysiuk, 8. Daniel Łukasik, 7. Milos Krasić, 20. Michał Chrapek – 30. Grzegorz Kuświk

Termalica Bruk-Bet Nieciecza: 82. Sebastian Nowak – 4. Michał Markowski, 17. Dalibor Pleva, 2. Dawid Sołdecki, 27. Dariusz Jarecki – 10. Dawid Plizga, 7. Tomasz Foszmańczyk, 25. Mateusz Kupczak, 6. Bartłomiej Babiarz, 20. Jakub Biskup – 99. Martin Juhar

Więcej o tym meczu będziecie mogli posłuchać w środę, 28. Października o 21:00 w audycji „Sportowy Dialog”. Zajrzyjcie do naszej ściągawki, co sportowego jeszcze dzieje się w Trójmieście! Z każdą sugestią, propozycją i uwagą piszcie do nas: sport@mors.ug.edu.pl.

Michał Fila

Tabela Ekstraklasy po 12. kolejce