fbpx (Nie) Słuszne zwycięstwo | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie
-A A +A

(Nie) Słuszne zwycięstwo

PGE Arena fot. Dariusz BoczekLechia Gdańsk pokonała 1:0 Termalikę Brut – Bet Niecieczę. Zwycięskiego gola w 90 minucie strzelił Grzegorz Kuświk po kontrowersyjnym rzucie karnym. Było to jego czwarte trafienie w sezonie.  Gdańszczanie jako pierwsi wywieźli trzy punkty z Mielca.

Pierwsze kilkanaście minut zwiastowało naprawdę dobry mecz: szybka wymiana ciosów, granie bez przyjęcia i mocne tempo. Niestety, piłkarze na przekór zaczęli grać w poprzek boiska, mocno zagęszczali środek boiska, a piłkarze Lechii zostali zepchnięci do defensywy. Kilka sytuacji miał napastnik „Słoni” Dawid Plizga, ale raził nieskutecznością – mógł wyprowadzić drużynę na przynajmniej dwubramkową przewagę. Dodatkowo zadania nie ułatwiał bramkarz gości Marko Maric. Świetna postawa między słupkami: po strzale z wolnego w 21 minucie i po świetnej interwencji w polu karnym w 43 minucie.

Obraz gry po przerwie się nie zmienił. Nie pomogła zmiana w ustawieniu – ze skrzydła został przesunięty Makuszewski, a jego miejsce zajął Krasić. Piłkarze ofensywni zawodzili: brak zdecydowanych akcji i dobra gra obronna Termaliki skutecznie utrudniała grę. Nie pomogło rozgrywanie skrzydłami, z których gdańszczanie słyną. Gospodarze też wiele więcej nie pokazali. Przede wszystkim brakowało boiskowego cwaniactwa. W 59. Minucie padł gol, ale dobijający strzał Kędziora był na spalonym.

W ostatnich kilku minutach Lechia ożywiła się – grała szybciej i bardziej zdecydowanie. W 90. Minucie po akcji dwóch reprezentantów: Mili i Peszki, ten drugi był faulowany i sędzia podyktował rzut karny. Sytuacja była bardzo kontrowersyjna i trudno dziwić się ogromnym protestom piłkarzy, trenera i publiczności. „Jedenastkę” na gola zamienił Grzegorz Kuświk. To jego czwarte trafienie, a pierwsza porażka Niecieczy w roli gospodarza.

Termalica Brut - Bet Nieciecza: Nowak – Markowski, Pleva, Sołdecki, Jarecki – Plizga (88. Drozdowicz, Foszmańczyk (78. Licka), Kupczak, Babiarz, Biskup – Juhar (46. Kędziora)

Lechia Gdańsk: Marić – Wojtkowiak, Janicki, Gerson, Wawrzyniak – Makuszewski, Borysiuk, Łukasik (46. Kovacević), Krasić (85. Mila), Chrapek (59. Peszko) – Grzegorz Kuświk

Więcej o tym meczu posłuchacie w środę, 28. Października o 21:00 w audycji „Sportowy Dialog”. Jeśli masz pytania, chcesz skomentować mecz lub podzielić się sugestią, to napisz do nas: sport@mors.ug.edu.pl. Pamiętaj, by wejść na naszego Facebooka