fbpx Wojskowy czołg | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie
-A A +A

Wojskowy czołg

fot. Oskar BorzestowskiPiłkarze gdańskiej Lechii nie zrewanżowali się Legii Warszawa za wysoką porażkę w Pucharze Polski. Podopieczni Thomasa von Heesena ulegli na własnym stadionie 1 do 3.

Mecz od samego początku stał na wysokiem poziomie. Biało-zieloni od razu przygnietli „Wojskowych” kontrolowali mecz. Piłkarze Czerczesowa szybko otrząsnęli się i wyrównali mecz. Obie ekipy grały szybko i dynamicznie, a kibice mogli być zadowoleni. Brakowało jednak dokładności, przez co nie było klarownych sytuacji do strzelenia bramki. Legioniści przez blisko 30 minut nie mogli sforsować defensywy. Udało to się Guilherme, który na jeden kontakt rozegrał akcję z Nikolicem i strzałem po krótkim słupku pokonał Marica.

Jeszcze przed przerwą Wojtkowiak mógł doprowadzić do remisu, ale strzał z pola karnego zablokował obrońca Legii Michał Pazdan.

Po przerwie worek z bramkami rozwiązał się. Sytuacji było bardzo dużo i większość z nich wykorzystała drużyna z Warszawy. Błąd Marica w 51. minucie wykorzystał bezbłędny Nikolić. W Gdańsku zrobiło się 2:0. Lechia nie pozostała dłużna i świetnym strzałem z granicy pola karnego popisał się Kovacevic. Nadzieje kibiców odżyły. Niestety, zostały szybko ugaszone.

Szybka kontra i doskonałe podanie od Onreja Dudy wykorzystał reprezentant kraju Tomasz Jodłowiec. Strzałem po długim słupku pokonał niezbyt pewnego w tym meczu Marica. Po tym festiwalu strzeleckim gra się uspokoiła. Warszawiacy kontrolowali przebieg spotkania i ani na chwilę nie oddali inicjatywy. Lechiści starali się zagrozić bramce Duszana Kucaka, ale wszystkie akcje kończyły się na wysokości dwudziestego metra.

Skrót meczu obejrzysz klikając w ten link.

Bramki: Kovacević (54.) - Guilherme (31.), Nikolić (51.) Jodłowiec (58.)

Lechia: Marić – Wojtkowiak, Janicki, Gerson, Wawrzyniak – Peszko, Borysiuk (80. Mila), Kovacević, Makuszewski, Mak (71. Krasić) – Kuświk (87. Nazario)

Legia: Kuciak – Broź, Rzeźniczak, Lewczuk, Brzyski – Guilherme (81. Bereszyński), Pazdan, Jodłowiec, Duda (70. Vranjes), Kucharczyk – Nikolić (77. Saganowski)

Żółte kartki: Borysiuk, Peszko, Kuświk, Mila – Duda, Pazdan, Brzyski, Saganowski

Więcej o tym spotkniu posłuchacie w najbliższą środę 4. listopada w audycji "Sportowy Dialog". Jeśli masz sugestię, pytanie czy uwagę to napisz do nas: sport@mors.ug.edu.pl. Koniecznie zajrzyj na naszego Facebook'a!

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Michał Fila
Treść wprowadzona przez: Michał Fila