fbpx #forzaLOTOSTrefl | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

#forzaLOTOSTrefl

Krzysztof Skiba fot.: Lotos Trefl GdańskNowy sezon, nowe wyzwania i nowa historia do napisania – oto z czym przyjdzie się mierzyć w najbliższych miesiącach siatkarzom LOTOS-u Trefla Gdańsk. Kolejny rozdział w historii klubu podopieczni Andrei Anastasiego zaczną pisać już dzisiaj – przed nimi debiut w Lidze Mistrzów. Pierwszym rywalem będzie serbska Vojvodina NS Seme.

Do historycznego starcia gdańscy siatkarze podejdą na pewno nie tylko zmobilizowani, ale także w dobrych nastrojach po wywalczeniu Superpucharu Polski oraz pierwszym zwycięstwie ligowym. W środę gracze LOTOS-u okazali się lepsi od Asseco Resovii Rzeszów, a kilka dni później pokonali również zespół BBTS Bielsko-Biała, w obu przypadkach gdańszczanie wygrywali w stosunku 3:2.

Rywale wicemistrzów Polski to wielokrotni mistrzowie dawnej Jugosławii, a później także Serbii i Czarnogóry oraz Serbii.

Drużyna z Nowego Sadu bazuje na bałkańskiej szkole, przeciwko której ciężko się rywalizuje, ale my musimy się z nią zmierzyć i walczyć o zwycięstwo. Mamy dobry zespół, który stale podnosi swój poziom. Musimy dać z siebie wszystko, by zwyciężyć i w rezultacie wyjść z grupy - mówił trener gdańszczan.

Co ciekawe, dla jednego z najlepszych trenerów na świecie będzie to debiut w roli szkoleniowca w Lidze Mistrzów – większość dotychczasowej, dodajmy – bardzo bogatej w sukcesy, kariery trenerskiej Włoch spędził pracując z reprezentacjami narodowymi. Debiut w elitarnych rozgrywkach ma już za sobą natomiast kilku zawodników gdańskiego klubu, m.in. Sebastian Schwarz, który w 2007 roku triumfował w tych rozgrywkach w barwach Vfb Friedriechshafen.

Na meczu nie zabraknie oczywiście najlepszej publiczności w Polsce – władze klubu szacują, że wtorkowe spotkanie obejrzy na własne oczy około 5000 fanów siatkówki. Dzięki akcji #forzaLOTOStrefl możemy być pewni, że nasi zawodnicy mogą liczyć na wsparcie całego świata sportu, m.in. skoczków narciarskich, szczypiornistów czy dziennikarzy zajmujących się na co dzień innymi dyscyplinami.

Liga Mistrzów to Himalaje każdego sportu, nie tylko dla zawodników, ale dla wszystkich osób zaangażowanych w mecz, także dla komentatorów czy kibiców. (…) Do ERGO ARENY zawsze przyjeżdżam z radością i jeśli tylko czas na to pozwoli, chętnie obejrzę na żywo mecz LOTOSU Trefla w Lidze Mistrzów! - zapowiadał Mateusz Borek.

Początek pierwszego meczu LOTOS-u w CEV DenizBank Volleyball Champions League o godzinie 18:00 w ERGO Arenie. Pełną galerię z akcji #forzaLOTOStrefl znajdziecie tutaj.

Więcej o tym spotkniu posłuchacie w najbliższą środę 4. listopada w audycji "Sportowy Dialog". Jeśli masz sugestię, pytanie czy uwagę to napisz do nas: sport@mors.ug.edu.pl. Koniecznie zajrzyj na naszego Facebook'a!

Bartłomiej Krawczyk fot.: Lotos Trefl Gdańsk

#forzaLOTOSTrefl

Adam Korol fot.: Lotos Trefl GdańskArtur Siudmiak fot.: Lotos Trefl GdańskDrużyna skoczków fot.: Lotos Trefl GdańskKrzysztof Skiba fot.: Lotos Trefl GdańskLechia Gdańsk fot.: Lotos Trefl GdańskLeszek Blanik fot.: Lotos Trefl GdańskMarcin Lijewski fot.: Lotos Trefl GdańskMateusz Borek fot.: Lotos Trefl GdańskOtylia Jędrzejczak fot.: Lotos Trefl GdańskTomasz Kafarski fot.: Lotos Trefl GdańskTrefl Sopot fot.: Lotos Trefl GdańskWojciech Szczęsny fot.: Lotos Trefl GdańskZbigniew Gutkowski fot.: Lotos Trefl Gdańsk
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Michał Fila