fbpx Lotos Trefl Gdańsk zwycięża w debiucie! | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Lotos Trefl Gdańsk zwycięża w debiucie!

Mikrofon Radia MORS fot.: Bartek KrawczykDebiut LOTOS-u Trefla Gdańsk w Lidze Mistrzów wypadł doskonale. Podopieczni Andrei Anastasiego od pierwszej do ostatniej piłki kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń, co znalazło odzwierciedlenie w końcowym wyniku. LOTOS Trefl Gdańsk – Vojvodina Novi Sad 3:0 (25:18, 25:16, 25:19)

Gdańszczanie postanowili już od pierwszych sekund pokazać rywalom, kto będzie rządził na parkiecie ERGO Areny. Pierwszą piłkę spotkania skończył Murphy Troy, następnie swoje dorzucił blok i pozostali zawodnicy – w efekcie gospodarze bardzo szybko wysunęli się na wysokie prowadzenie 4:0. Gracze LOTOS-u byli tego wieczora bezbłędni w ataku i bardzo solidni w obronie w zasadzie przez całe spotkanie. Znakomite zawody rozgrywał Mateusz Mika:potrafił minąć blok, znaleźć w nim dziurę, równie świetnie zaserwować czy kiwnąć. W tyle nie pozostał Murphy Troy - Amerykanin - jego świetna gra i 12 zdobytych punktów utwierdzają w przekonaniu jak jest ważnym ogniwem dla zespołu. Goście ani razu nie potrafili wyjść na prowadzenie, a kolejne ataki podopiecznych Andrei Anastasiego były coraz bardziej widowiskowe.

Byliśmy lepsi w każdym elemencie - ocenił na gorąco Mateusz Mika, z czym w pełni zgadzali się zawodnicy z Serbii. To nie był dla nas dobry wieczór, ale znakomity dla LOTOS-u. Drużyna gospodarzy zagrała znakomitą siatkówkę i w pełni zasłużyła na zwycięstwo. Nie ma znaczenia, czy mieliśmy gorszy dzień czy nie. Są po prostu od nas lepsi - skomentował Nedjeljko Radović. Zwycięstwo 3:0 oznacza, że zawodnicy z Gdańska mogą dopisać sobie trzy punkty w tabeli Ligi Mistrzów. Kolejne spotkanie w ramach tych rozgrywek gracze LOTOS-u rozegrają we Włoszech. 19 listopada ich rywalem będzie Modena Volley.

LOTOS Trefl Gdańsk – Vojvodina Novi Sad 3:0 (25:18, 25:16, 25:19)
Grzyb 4, Falaschi 1, Schwarz, 9, Gawryszewski 5, Troy 12, Mika 18, Gacek (libero) oraz Stępień, Schulz 3, Dębski, Ratajczak

Więcej o tym spotkniu posłuchasz w najbliższą środę 4. listopada w audycji "Sportowy Dialog". Jeśli masz sugestię, pytanie czy uwagę to napisz do nas: sport@mors.ug.edu.pl. Koniecznie zajrzyj na naszego Facebook'a

Bartłomiej Krawczyk (fot.)
Śledź autora na Twitterze!

Lotos Trefl Gdańsk - Vojvodina Novi Sad 3:0 (03/11/2015)

Mikrofon Radia MORS fot.: Bartek KrawczykWynik spotkania fot.: Bartek KrawczykLotos Trefl Gdańsk -  Vojvodina Novi Sad
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Michał Fila
Treść wprowadzona przez: Michał Fila