fbpx Przyjaźń tylko na trybunach | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Przyjaźń tylko na trybunach

Arka Gdynia fot.: Oskar BorzestowskiNa ul. Olimpijskiej w Gdyni dojdzie do pierwszoligowego szlagieru. Czwarta w tabeli Arka podejmie zajmujący jedną lokatę wyżej Dolcan Ząbki. Emocje gwarantowane.

Dodatkowym smaczkiem tego spotkania będzie powrót trenera z Ząbek - Dariusza Dźwigały do Gdyni. 46-letni szkoleniowiec ubiegły sezon rozpoczął właśnie od pracy z żółto-niebieskimi. Pod jego wodzą Arkowcy prezentowali się jednak słabo i jego zwolnienie nie mogło dziwić. Następcą został asystent trenera Dźwigały - Grzegorz Niciński, który prowadzi gdynian w dalszym ciągu. Obaj menedżerowie nie ukrywają, że wciąż łączą ich przyjacielskie stosunki.

Znając Darka myślę, ze Dolcan tu przyjdzie i będzie grał otwarty, ofensywny futbol. My tak samo chcemy zagrać ofensywnie. Każdy będzie walczył o trzy punkty - powiedział na przedmeczowej konferencji prasowej popularny "Nitek".

Sentymenty nie będą miały jednak wpływu na piątkowy wieczór. Oba zespoły prezentują ładny dla oka futbol, a ich spotkania ani razu nie kończyły się w tym sezonie bezbramkowymi remisami. Możemy więc spodziewać się ciekawego starcia i przede wszystkim tego, co w piłce najważniejsze - goli.

Początek spotkania o godz. 20:30. Transmisja w Polsacie Sport.

Więcej o tym meczu posłuchacie w najbliższą środę 11. listopada w audycji "Sportowy Dialog". Jeśli masz sugestię, pytanie czy uwagę to napisz do nas: sport@mors.ug.edu.pl. Zerknij też do spisu najważniejszych meczów na Pomorzu: Sportowy Trójmiejski Weekend. Koniecznie zajrzyj na naszego Facebook'a

Przemysław Gawin
Arka Gdynia fot.: Oskar Borzestowski