fbpx Arka wróciła z piekła | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Arka wróciła z piekła

Arka Gdynia fot.: Oskar BorzestowskiArkowcy choć przegrywali w 24 min już 0:2, potrafili podnieść się i dzięki świetnej drugiej połowie pokonali Dolcan 3:2.

Początek był jednak dla gdynian katastrofalny, a błędy popełniała obrona. Widać było brak chorego kapitana – Krzysztofa Sobieraja. Już w 12 min po odegraniu Daniela Ferugi piłkę do bramki wpakował Marcin Krzywicki, uderzając zza pola karnego. Popularny „Krzywy” chwilę potem podwyższył rezultat. Michał Bajdur wykorzystał błąd Marcina Warcholaka i posłał futbolówkę do Krzywickiego, a jemu wystarczyło tylko dołożyć nogę. To czwarty gol tego napastnika w dwóch kolejnych meczach. 28-latek upodobał sobie dublety, ale powinien w tym spotkaniu ustrzelić hat-tricka. W stuprocentowej okazji nie potrafił jednak pokonać golkipera Arki. Gospodarze nie mogli przeforsować defensywy z Ząbek. Wszystko odmienił strzał Michała Nalepy tuż przed przerwą. Młodzieżowy reprezentant Polski strzelił z dystansu w środek bramki, lecz bramkarz Mateusz Kryczka popełnił błąd i podopieczni Grzegorza Nicińskiego mogli cieszyć się z kontaktowego gola. Szybko mógł być nawet remis. Główka Pawła Abbotta zatrzymała się tylko na poprzeczce.

Po wznowieniu i wprowadzeniu na plac boju Rafała Siemaszki żółto-niebiescy zaczęli grać zupełnie inny futbol. Ich ataki zostały udokumentowane trafieniem Antoniego Łukasiewicza, który wykorzystał dogranie Marcusa da Silvy z rzutu rożnego. Dolcan prezentował się w drugiej odsłonie bardzo słabo i Arka to wykorzystała. W 79 min świetnym prostopadłym podaniem do Rafała Siemaszki popisał się Tadeusz Socha, a rezerwowy napastnik pewnym strzałem zapewnił drużynie komplet punktów. Gdynianie, przynajmniej na jeden dzień, zostali liderem I ligi.

Oddałem strzał, murawa była mokra i wpadło. To był ważny moment w tym meczu, bo Dolcan dostał bramkę do szatni i to na pewno ich zdemotywowało – powiedział autor pierwszego gola dla Arki – Michał Nalepa

ARKA GDYNIA – DOLCAN ZĄBKI 3:2 (1:2)

BRAMKI: M.Nalepa 43, A.Łukasiewicz 59, R.Siemaszko 79 – M.Krzywicki 12, 24.

ARKA: K.Jałocha – T.Socha, Alan, M.Marcjanik, M.Warcholak – M.Renusz (46 R.Siemaszko), A.Łukasiewicz, M.Nalepa, M.Bożok (R.Yusuff) – Marcus – P.Abbott (91 D.Mosiejko).

DOLCAN: M.Kryczka – D.Jakubik, P.Klepczarek, S.Sawala, P.Petasz – M.Bajdur (55 D.Świerblewski),  S.Matuszek, I.Sapała, P.Tarnowski – D.Feruga (60 D.Kądzior) – M.Krzywicki (82 A.Calderon).

Więcej o tym meczu posłuchacie w najbliższą środę 11. listopada w audycji "Sportowy Dialog". Jeśli masz sugestię, pytanie czy uwagę to napisz do nas: sport@mors.ug.edu.pl. Zerknij też do spisu najważniejszych meczów na Pomorzu: Sportowy Trójmiejski Weekend. Koniecznie zajrzyj na naszego Facebook'a

Przemysław Gawin
Arka Gdynia fot.: Oskar Borzestowski