fbpx Drutex-Bytovia zagra w Amber Cup 2016 | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Drutex-Bytovia zagra w Amber Cup 2016

Drutex-Bytovia Bytów fot. Oskar BorzestowskiDrutex-Bytovia przyjęła zaproszenie organizatorów Amber Cup. Tym samym Czarne Wilki w styczniu wystąpią w prestiżowym turnieju. Pierwszy raz od dziesięciu lat rozgrywki finałowe nie odbędą się w Słupsku, a w Ergo Arenie w Gdańsku.

Pierwsza część turnieju została zaplanowana na 11-13 grudnia, kiedy to w Słupsku zostaną rozegrane eliminacje drużyn seniorskich, kobiet oraz dzieci z rocznika 2007. Finał Amber Cup 2016 zaplanowany został na 9 stycznia w jednej z największych hal w Polsce.

W turnieju głównym udział weźmie m.in. Lechia Gdańsk i Chojniczanka Chojnice. Patronem wydarzenia jest Polski Związek Piłki Nożnej.

Zawodnicy z Bytowia zagrają poraz kolejny w tych elitarnych, halowych rozgrywkach. W VI edycji wychodząc z drugiego miejsca w grupie awansowali do półfinału. Tam zmierzyli się z Lechią Gdańsk, która okazał się zbyt silna. W meczu o trzecie miejsce przegrali 1:3 z GKS Katowice.

Rok później było zdecydowanie gorzej: z jednym remisem i dwoma porażkami, pożegnali się z turniejem w fazie grupowej.

O pomorskich drużynach piłkarskich możecie posłuchać w każdą środę, o 21:00 w audycji "Sportowy Dialog". Więcej informacji znajdziecie na naszej stronie internetowej. W razie pytań, opinii czy sugestii możesz do nas napisać: sport@mors.ug.edu.pl, koniecznie zajrzyj na naszego Facebook'a!

Materiały prasowe: Drutex-Bytovia Bytów
fot. Oskar Borzestowski