fbpx Sparing na remis | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie
-A A +A

Sparing na remis

Sebastian Mila fot. Oskar BorzestowskiPiłkarze gdańskiej Lechii zremisowali ze świeżo upieczonym Mistrzem Litwy Żalgrisem Wilno 1:1. Gola na wagę jednego punktu strzelił Grzegorz Wojtkowiak. Biało-zieloni zagrali poraz pierwszy na Stadionie Energa Gdańsk.

Mecz odbył się bez udziału kibiców, czego zażyczył sobie trener gospodarzy Thomas von Heesen. Puste trybudyne nie wpłynęły dobrze na piłkarzy, bo od 21. minuty musieli odrabiać straty. Strzelcem gola okazał się były napastnik łódzkiego Widzewa Darvydas Sernas. Gdańszczanie odpowiedzieli dopiero w 69. minucie po golu Grzegorza Wojtkowiaka. Doświadczony obrońca wykorzystał dośrodkowanie z lewej strony i strzałem głową po długim rogu doprowadził do remisu. Taki wynik utrzymał się do końca spotkania.

Podczas tego meczu Thomas von Heesen testował nowe ustawienie: 1-3-5-2. Skrót z tego meczu można obejrzeć na YouTubie.

12/11/2015 | 13:30 | Lechia Gdańsk - Żalgiris Wilno 1:1 (0:1)

Bramki: Wojtkowiak (68.) - Sernas (21.)

Lechia Gdańsk: Budziłek - Janicki, Maloca, Marković - Wojtkowiak (73. Rudinilson), Kovacević, Łukasik (46. Wiśniewski), Chrapek (63. Haraslin), Chrzanowski - Makuszewski, Żebrakowski (63. Krasić)

Żalgiris Wilno: Vitkauskas (46. Klevinkskas) - Svrjuga, Freidgeimas, Kerla, Vaitkunas (68. Jankauskas) - Sernas (46. Luksa), Kendysh, Kuklys (57. Eliosius), Elivelto (72. Janusauskas), Nyuiadzi - Gaucho (57. Gonzaga).

O meczach Lechii Gdańsk możecie posłuchać w każdą środę, w audycji "Sportowy Dialog" i poczytać na naszej stronie internetowej. Jeśli masz sugestię, pytanie czy uwagę to napisz do nas: sport@mors.ug.edu.pl. Koniecznie zajrzyj na naszego Facebook'a