fbpx Wyrwane zwycięstwo | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie
-A A +A

Wyrwane zwycięstwo

Hala w Gdynii fot.: google.comGdynianki, wicemistrzynie Polski, pojechały do Holandii, a dokładnie do Dalfsen na mecz Pucharu Zdobywczyń Pucharów. Stawką dwumeczu - 1/8 finału tych rozgrywek. Przed meczem szanse naszych zawodniczek na awans były określane jako spore, ale faworytem meczu w holenderskiej hali były gospodynie. Tym bardzej cieszy wygrana naszych zawodniczek. Po dramatycznej końcówce pokonały Sercodak Dalfsen 21 do 20.

Parkiet szybko zweryfikował przedmeczowe prognozy, bo przez większość I połowy to Vistal prezentował się dużo lepiej. Wyraźne prowadzenie, wysoka skuteczność, m.in. Aleksandra Zych potwierdziła, że jest w wysokiej formie (poprzednio świetny mecz w Koszalinie) raz po raz nękając bramkarkę drużyny przeciwnej. W pewnym momencie było nawet 11:6! Takiego obrazu byliśmy świadkami zbliżając się do końca I połowy, kiedy bardziej do głosu zaczęły dochodzić piłkarki Sercodaka. Do przerwy Vistal prowadził jednak 12:10, a druga część I połowy pokornie nastawiała nas na emocje w drugiej części meczu.

Po przerwie jak się okazało mecz był bardzo wyrównany, drużyny wychodziły na minimalne prowadzenia. Nastąpiła też zmiana w bramce, ponieważ Weronika Kordowiecka zastąpiła Małgorzatę Gapską i tak jak w ostatnim meczu ligowym zaprezentowała się z dobrej strony. Kapitalna końcówka meczu zapewniła nam ogromne emocje, bramka za bramką. W jednej z ostatnich akcji Holenderki trafiły w obramowanie bramki. Aneta Łabuda strzeliła z kontrataku ustalając wynik meczu na 20:21.

Zawodniczki z Pomorza po raz kolejny pokazały swój ogromny charakter i zapewniły sobie jednobramkową zaliczkę przed rewanżem. Spotkanie numer dwa odbędzie się w niedzielę 22. listopada w gdyńskiej hali o godz. 16:00. Będą wielkie emocje!

14/11/2015 | 19:00 | Sercodak Dalfsen – Vistal Gdynia 20:21 (10:12)

Sercodak: Zimmerman, Holte – Logtenberg 3, Holstad 3, Nusser 3, de Vild 3, van Leeuwen 2, Kooij 2, Rijks 1, Oosterwijk 1, van Buren 1, Steenbakkers 1 oraz mennink, Huizing.

Vistal: Gapska, Kordowiecka – Zych 5, Galińska 3, Kozłowska 3, Janiszewska 2, Kobylińska 2, Kulwińska 2, Tasić 1, Łabuda 1, Urbaniak 1, Stanulewicz 1 oraz Dorsz, Gutkowska.

Więcej o tym spotkaniu posłuchasz w najbliższą środę 18. listopada w audycji "Sportowy Dialog". Jeśli masz sugestię, pytanie czy uwagę to napisz do nas: sport@mors.ug.edu.pl. Koniecznie zajrzyj na naszego Facebook'a