fbpx Vistal znów zwycięski | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie
-A A +A

Vistal znów zwycięski

Hala w Gdyni fot.: google free imagesW środę 18 listopada Vistal Gdynia rozgrywał ostatni w tym roku kalendarzowym mecz ligowy. Wicemistrzynie Polski potwierdziły, że są w co raz lepszej formie i wygrały 33:28 z Piotrcovią Piotrków Trybunalski.

Gdynianki mierzyły się dzisiaj z niżej notowanym rywalem, który do dzisiejszego meczu miał bilans 4 zwycięstw i 6 porażek, a także nie chlubną passę 3 przegranych z rzędu. Zespół z nad morza z kolei dwie wygrane i zwycięstwo w Pucharze Zdobywczyń Pucharów z Sercodakiem Dalfsen. Faworytem były oczywiście gospodynie i nie zawiodły. Przez cały mecz kontrolowały w pełni spotkanie wypracowując sobie w I połowie niesamowitą przewagę w stosunku bramek 18 do 9. W drugiej połowie mecz był bardziej wyrównany, szanse gry również otrzymały zawodniczki dostające zazwyczaj mniej okazji do zaprezentowania swoich umiejętności. Tę połowę wygrała Piotrcovia 19:15, ale w ostatecznym rozrachunku to Vistal okazał się dużo lepszą drużyną i wygrał pewnie 33:28.

Trzecie zwycięstwo z rzędu sprawiło, że zespół grający swoje mecze w Gdynia Arena traci do lidera z Lublina już tylko 4 punkty. Zawodniczki nie spoczywają na laurach, ponieważ już w niedzielę zagrają również we własnej hali rewanż Pucharu Zdobywczyń Pucharów z Sercodakiem Dalfsen (w pierwszy meczu 21:20 dla Vistalu). Czekają nas kolejne sportowe emocje!

18/11/2015 | 18:00 | Vistal Gdynia - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 33:28 (18:9)

Vistal: Gapska, Kordowiecka - Janiszewska, Łabuda, Galińska, Dorsz, Kobylińska, Stanulewicz, Kowalczyk, Zych, Kozłowska, Gutkowska, Tasić, Kulwińska.

Piotrcovia: Jurkowska, Sarnecka - Rol, Sobińska, Kucharska, Matyja, Szymańska, Kopertowska, Marszałek, Wypych, Szafnica, Olek, Piecaba, Ivanović, Jałoszewska.

Więcej o tym spotkniu posłuchasz w najbliższy środę 25. listopada w audycji "Sportowy Dialog". Jeśli masz sugestię, pytanie czy uwagę to napisz do nas: sport@mors.ug.edu.pl. Koniecznie zajrzyj na naszego Facebook'a