fbpx Gdańsk literacki 1945-2015 | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Gdańsk literacki 1945-2015

„Pracownia badań nad literacką obecnością Gdańska, Gdyni i Sopotu od początku XX wieku do współczesności” serdecznie zaprasza wszystkich gdańszczan do udziału w projekcie „Gdańsk literacki 1945-2015”, organizowanym pod patronatem prezydenta miasta Gdańska. W jego ramach w dniach 19-20 listopada br. odbędzie się konferencja na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego oraz popołudniowe panele dyskusyjne z udziałem gdańskich literatów w Ratuszu Staromiejskim.

Ponad 30 naukowców z całego kraju zastanawiać sie będzie wspólnie nad obecnością Gdańska w literaturze na przestrzeni ostatnich siedemdziesięciu lat. Wykładowcy i paneliści spróbują odpowiedzieć na pytania dotyczące literackiej prezentacji miasta przedwojennego i powojennego, problematyki jego wielokulturowości, lokalnej literatury socrealistycznej, konstrukcji i dekonstrukcji, wydawnictw „drugiego obiegu”.

Anna Malcer

Plakat konferencji Gdańsk Literacki 1949-2015