fbpx Dzień Japoński na WPiA | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Dzień Japoński na WPiA

Dzień Japoński na WPiA fot.: Katarzyna Podhorska26.11 Międzywydziałowe Koło Naukowe Studiów Azji Wschodniej zorganizowało Dzień Japoński, z okazji zbliżających się urodzin cesarza Akihito. W Japonii dzień urodzin monarchy (23 grudnia) to hucznie obchodzone święto narodowe.

Podczas wydarzenia można było poszerzyć swoją wiedzę na temat japońskiej technologii. O jej historii i najciekawszych produktach z Kraju Kwitnącej Wiśni opowiedziała lic. Sylwia Peliksze, przewodnicząca Międzywydziałowego Koła Naukowego Studiów Azji Wschodniej. Następnie w przystępny i ciekawy sposób mgr Adela Michalska zaprezentowała historię marki Honda oraz drogę do sukcesu jej założyciela – Soichiro Hondy. Po obu wykładach rozgorzała dyskusja na temat współczesnej sytuacji Japonii na arenie międzynarodowej oraz jej kontaktami z krajami sąsiadującymi.

Uczestnicy mieli także okazję obejrzeć pokaz kendo i sprawdzić swoich sił w tym sporcie - chętnych nie brakowało!

„Kendo trenuję, ponieważ pozwala mi rozładować emocje. Uważam, że lepiej powalczyć z koleżanką na treningu, niż wdawać się w niepotrzebne kłótnie i stwarzać problemy.” – mówił uczestnik wydarzenia z Centrum Sztuk Walki BUSHIDO. Po emocjonujących mini-warsztatach, przyszła kolej na zgłębienie tajników języka japońskiego.

„Uważam, że poznawanie innych kultur, jest czymś wspaniałym, powinno być więcej takich wydarzeń. Dzisiejsza grupa była bardzo responsywna i praca z nią sprawiła mi przyjemność.” – mówiła dr Agata Włodarczyk, reprezentująca Szkołę Języków Orientalnych Matsuri, Zaprezentowała podstawowe zwroty grzecznościowe i wyjaśniła jak należy się prawidłowo przywitać. Popołudnie pełne wrażeń uświetniono na koniec pokazem i degustacją sushi, jednej z najbardziej znanych i lubianych japońskich potraw.

Katarzyna Podhorska

Dzień Japoński na WPiA

Dzień Japoński na WPiA fot.: Katarzyna PodhorskaDzień Japoński na WPiA fot.: Katarzyna PodhorskaDzień Japoński na WPiA fot.: Katarzyna PodhorskaDzień Japoński na WPiA fot.: Katarzyna PodhorskaDzień Japoński na WPiA fot.: Katarzyna Podhorska
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Michał Fila