fbpx Studenckie Spotkania Podróżnicze „Menażki 2015″ | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Studenckie Spotkania Podróżnicze „Menażki 2015″

Baner Menażek 2015Akademickie Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego „Alternator” zaprasza  na Studenckie Spotkania Podróżnicze „Menażki 2015″. Wydarzenie skierowane jest do studentów i młodych absolwentów uczelni wyższych z całej Polski, którzy są miłośnikami podróżowania. Uczestnicy opowiedzą o swoich tegorocznych wyprawach i zapewne zainspirują niejednego słuchacza do wyruszenia w drogę.

Dużymi krokami zbliża się kolejna, piąta edycja Menażek. Jak zwykle w grudniu organizatorzy podsumują cały rok podróżniczych przygód. Spotkanie będzie świetną okazją do podzielenia się wrażeniami z wypraw, wymiany doświadczeń oraz zachęcenia mniej odważnych osób do zaplanowania i zrealizowania własnego wyjazdu. Konkurs skierowany jest do studentów i absolwentów uczelni wyższych do 34 roku życia z całej Polski.

W pierwszym dniu, w ramach oficjalnego rozpoczęcia „Menażek”, uczestnicy obejrzą film pt.: „W objęciach węża” w reżyserii Ciro Guerry. Ten tegoroczny czarno-biały obraz opowiada historię  dwóch wypraw przez kolumbijską Amazonię – niemieckiego etnografa na początku XX w. oraz amerykańskiego botanika w latach 40. Po pokazie odbędzie się spotkanie z zaproszonymi  podróżnikami. Pozostałe dwa dni będą obfitować w prezentacje uczestników – każda nie dłuższa niż 30 minut. Konkurs podzielony jest na bloki, pomiędzy którymi będą 15 minutowe przerwy.

Punktacją prezentacji zajmie się zgromadzona publiczność. Dla pierwszych trzech wypraw, które zdobędą największą liczbę głosów, przewidziano nagrody pieniężne ufundowane przez Akademickie Centrum Kultury UG „Alternator”. Będą one wynosić odpowiednio: za zdobycie pierwszego miejsca – 700 zł, za drugie miejsce – 500 zł, a za miejsce trzecie – 300 zł. Ponadto laureat pierwszego miejsca otrzyma statuetkę czyli tytułową MENAŻKĘ 2015. Przewidziane są również wyróżnienia oraz nagrody rzeczowe od sponsorów i partnerów konkursu.

Zgłoszenia: do 6 grudnia 2015 r.

Terminy spotkania: 11-13 grudnia 2015 r.

Miejsce: Wydział Nauk Społecznych UG, Bałtycki Kampus Uniwersytetu Gdańskiego w Gdańsku Oliwie, ul. Bażyńskiego 4 (sala 205)

Organizator: Akademickie Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego „Alternator”

Więcej szczegółów znajduje się na stronie: http://www.ack.gda.pl/

dr Beata Czechowska-Derkacz