fbpx Usłyszeć obraz - audiodeskrypcja po studencku | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Usłyszeć obraz - audiodeskrypcja po studencku

Plakat Bajkowych ŚwiątJuż po raz drugi studenci Uniwersytetu Gdańskiego przełożyli język obrazów filmowych na język audiodeskrypcji dla osób niewidomych i niedowidzących. Audiodeskrypcja nagrywana była w studiu Radia MORS.

W lipcu ich praca spotkała się z uznaniem uczestników projekcji krótkich materiałów filmowych odzwierciedlających zainteresowania młodych audio deskryptorów. Wydarzenie miało miejsce w przyjaznej przestrzeni KinoPortu, która gościła osoby niewidzące i ich widzących przyjaciół. Spotkanie było doskonałą okazją do rozmowy studentów z odbiorcami projekcji, dzięki której udało się zebrać ich wrażenia i udoskonalić warsztat audiodeskrypcyjny.

Tym razem zapraszamy Państwa na projekcję krótkich filmów animowanych i nie tylko, która wprowadzi Państwa, niezależnie od Państwa wieku, w atmosferę magii i Świąt. Będzie też coś na ząb!

Studenci translatoryki anglistycznej i filologii rosyjskiej dają Państwu pod choinkę swoje serca, talent i piękne emocje. Tam po prostu trzeba być! Zapraszamy!

Kiedy? 18 grudnia o 17:30

Gdzie? KinoPort, ul. Strajku Dokerów 5, Gdańsk – Nowy Port

• Materiały nie będą opatrzone napisami dla osób niesłyszących, ale i nad tym już pracujemy.

poniedziałek, 7 grudnia 2015 roku, 11:28