fbpx Starcie przyjaciół! | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Starcie przyjaciół!

W sobotę o 18.00 czeka nas w Gdańsku mecz przyjaciół, a więc pojedynek Lechii i Wisły.

Lechia Gdańsk fot.: Oskar BorzestowskiObie drużyny w ostatnich tygodniach zmagały się ze sporymi kłopotami, bo nie potrafiły wygrywać. To spowodowało, że zarówno u Biało-Zielonych jak i u „Białej Gwiazdy” doszło do zmian na ławce trenerskiej. Choć słowo zmiana może być tutaj trochę nadużyciem. Pierwszymi szkoleniowcami zostali bowiem dotychczasowi asystenci Thomasa von Hessena i Kazimierza Moskala. Dawid Banaczek w swoim debiucie zgarnął trzy punkty, po tym jak na własnym stadionie jego podopieczni wygrali ze Śląskiem Wrocław 1:0. Dużo gorzej rozpoczął natomiast Marcin Broniszewski. Wisła pod jego wodzą przegrała dwukrotnie – z Lechem i Legią, dwa razy po 0:2. Jak będzie teraz? Czy gdańszczanie ustabilizują formę i znowu pokonają rywali na Stadionie Energa Gdańsk, a może to goście po trzech porażkach z rzędu wreszcie zapunktują? W meczach przyjaźni lubi padać dużo goli, co odzwierciedliło spotkanie w ramach 5. kolejki obecnego sezonu, kiedy to w Krakowie był remis 3:3. Liczymy dzisiaj na podobne emocje!

12/12/2015 | 18:00 | Lechia Gdańsk - Wisła Kraków

Lechia Gdańsk: 50. Marko Marić - 41. Paweł Stolarski, 35. Gerson, 2. Rafał Janicki, 3. Jakub Wawrzyniak - 16. Ariel Borysiuk, 4. Aleksandar Kovacević - 11. Maciej Makuszewski (k.), 6. Sebastian Mila, 21. Sławomir Peszko - 9. Michał Mak

Wisła Kraków: 33. Radosław Cierzniak - 38. Jakub Bartosz, 6. Arkadiusz Głowacki (k.), 26. Richard Guzmics, 4. Maciej Sadlok - 8. Alan Uryga, 29. Krzysztof Mączyński - 9. Rafał Boguski, 50. Rafael Crivellaro, 21. Łukasz Burliga - 7. Maciej Jankowski

Więcej o tym spotkniu posłuchasz w najbliższą środę 16. grudnia w audycji "Sportowy Dialog". Jeśli masz sugestię, pytanie czy uwagę to napisz do nas: sport@mors.ug.edu.pl. Koniecznie zajrzyj na naszego Facebook'a