fbpx Opowieści z Syberii | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Opowieści z Syberii

Dziecko z reniferem17 grudnia (czwartek), o godzinie 18:00 w Instytucie Archeologii i Etnologii (za Krewetką, ul. Bielańska 5) w sali 30 niepowtarzalna okazja, by posłuchać opowieści z Syberii o ludach zamieszkujących ten zapomniany zakątek świata.

Studenckie Koło Naukowe Etnologów przy Uniwersytecie Gdańskim oraz Pod Prąd zapraszają na spotkanie antropologiczne z Michałem Domagałą.

Michał Domagała to językoznawca, lingwistą, pracował wśród małych ludów Syberii: Chakasji i Jakucji. Wraz żoną i dwoma synami mieszkali przez ponad dziesięć lat na Syberii. Zbierali orzechy cedrowe z Chakasami, pomagali paść renifery Ewenom i Czukczom, łowili ryby z Koriakami. Przejechali Syberię samochodem, od Uralu do Błagowieszczeńska. Ich celem było tłumaczenie Biblii lub jej fragmentów na języki małych narodów Syberii.

Opowie o swojej pracy i odpowie na nasze pytania.

środa, 16 grudnia 2015 roku, 14:20