fbpx Christmas Tram w Gdańsku | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Christmas Tram w Gdańsku

Zabytkowy tramwaj świątecznie ozdobiony Fot. Kacper Rompca, laureat konkursu z 2012r.Nie tylko w Budapeszcie, Amsterdamie, Zurichu czy Istambule, bo od kilku lat także w Gdańsku można podziwiać wyjątkowy tramwaj ozdobiony kilkuset metrami lampek choinkowych. Niecodziennie udekorowana czerwona N-ka będzie kursować przez cały przedświąteczny tydzień, codziennie tuż po zmroku.

Już od kilku lat w Gdańsku przyjęła się tradycja, że w okresie przedświątecznym jeden z zabytkowych tramwajów Zakładu Komunikacji Miejskiej zyskuje niepowtarzalny wygląd. Wszystko za sprawą ponad 150 metrów lampek choinkowych, którymi przyozdabiamy pojazd. W tym roku tramwaj typu N, będzie kursował codziennie, po zmroku, od 16 do 23 grudnia.

Przejazdy będą bezpłatne, jednak każdy z pasażerów będzie mógł drobnymi datkami wesprzeć tych najbardziej potrzebujących. Datki w tramwaju będą zbierać wolontariusze Fundacji Hospicyjnej. Od 10 lat wspiera ona ponad 100 hospicjów w całej Polsce. Fundacja opiekuje się także gdańskim Hospicjum im. ks. E. Dudkiewicza, a jest to jedyne zarówno stacjonarne, jak i domowe hospicjum dla dzieci i dorosłych na Pomorzu. Przez 30 lat pomogło już ponad 25 tys. osób. Na podstawowe potrzeby hospicjum potrzeba rocznie prawie 5,5 mln zł, dlatego każda złotówka się liczy.

Rozkład jazdy dostępny na stronie www.zkm.pl.

KONKURS FOTOGRAFICZNY

Przy okazji zapraszamy wszystkich miłośników komunikacji miejskiej i fotografii do udziału w konkursie fotograficznym „Christmas Tram”. Czekamy na zdjęcia przedstawiające gdańską N-kę przyozdobioną świątecznymi światełkami. Autorzy najlepszych zdjęć otrzymają specjalne noworoczne upominki przygotowane przez ZKM. Prace należy nadsyłać w terminie 16 - 28 grudnia 2015  na adres konkurs@zkm.pl.

Regulamin konkursu dostępny na stronie www.zkm.pl.

Alicja Mongird
Rzecznik prasowy
Zakład Komunikacji Miejskiej w Gdańsku Sp. z o.o.
Fot. Kacper Rompca, laureat konkursu z 2012r.

czwartek, 17 grudnia 2015 roku, 10:22