fbpx Program Nowoczesne Zarządzanie Biznesem rośnie w siłę | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Program Nowoczesne Zarządzanie Biznesem rośnie w siłę

Fragment strony www NZBUmowy o współpracy ze 122 polskimi uczelniami, 580 wykładów dla ponad 28 tys. studentów, 124 Strefy NZB dla 21 tys. uczestników, 9 szkoleń dla ponad 350 pracowników naukowych, 9 dużych partnerów instytucjonalnych – Program Nowoczesne Zarządzanie Biznesem (NZB) w ciągu ostatnich trzech lat stał się jedną z największych inicjatyw łączących środowisko nauki z biznesem.

Głównym założeniem Programu NZB jest rozwój współpracy biznesu ze szkołami wyższymi. Grupami docelowymi Programu jest kadra naukowa oraz studenci – przyszli menedżerowie i właściciele przedsiębiorstw. Misją NZB jest podnoszenie poziomu praktycznej wiedzy o rynkach, ubezpieczeniach, przedsiębiorczości i zarządzaniu biznesem. Program powstał z inicjatywy Związku Banków Polskich, a jego partnerami są: Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor, Biuro Informacji Kredytowej, Fundacja Giełdy Papierów Wartościowych, Izba Gospo­darcza Towarzystw Emerytalnych, Izba Zarządzających Funduszami i Aktywami, Krajowa Izba Rozliczeniowa, Polska Izba Ubezpieczeniowa, Spółdzielcza Grupa Bankowa S.A., Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

- Ośrodki akademickie to kolebka polskiej gospodarki. Realizując Program NZB, główny nacisk kładziemy na stopniowy wzrost wiedzy ekonomicznej wśród studentów, co jest gwarantem zapewnienia dopływu na rynek lepiej wykwalifikowanej i zapoznanej z praktyką gospodarczą kadry. Nie zapominamy także o działaniach podnoszących kwalifikacje wykładowców akademickich, bo ich merytoryka stanowi o jakości uczelni – podkreśla Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes ZBP. – Naszym silnym wsparciem są partnerzy Programu, których know-how po­zwala budować świadome społeczeństwo. Od poziomu wiedzy dzisiejszego studenta zależy jutrzejsza konkurencyjność Polski.

NZB milestones 2015

Dynamika i rozwój – te słowa doskonale podsumowują miniony rok.

Ostatnie 12 miesięcy to:

• Dołączenie do Programu NZB nowych partnerów (Fundacja Giełdy Papierów Wartościowych, Izba Gospodarcza Towarzystw Emerytalnych, Izba Zarządzających Funduszami i Aktywami, Polska Izba Ubezpieczeniowa, Spółdzielcza Grupa Bankowa S.A., Zakład Ubezpieczeń Społecznych).
  • Uruchomienie dwóch nowych modułów tematycznych:
    • Ubezpieczenia społeczne niezbędne w prowadzeniu firmy i codziennym życiu każdego człowieka (Zakład Ubezpieczeń Społecznych).
    • Nowy wymiar bankowości spółdzielczej (Spółdzielcza Grupa Bankowa S.A.).
  • Podpisanie porozumienia inicjującego uruchomienie nowego modułu tematycznego Oszczędzanie oraz inwestowanie długoterminowe (Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Izba Gospodarcza Towarzystw Emerytalnych, Fundacja Giełdy Papierów Wartościowych, Izba Zarządzających Funduszami i Aktywami, Polska Izba Ubezpieczeń, Związek Banków Polskich).
  • Podpisanie porozumienia i rozpoczęcie współpracy z Konferencją Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) oraz Parlamentem Studentów RP (PRSP).
  • Zorganizowanie w ramach 20-lecia PSRP Ogólnopolskiej Konferencji Mediów Akademickich 2015 inicjującej prace nad strategią współpracy z mediami akademickimi.
  • Realizacja – wspólnie z Fundacją Inicjatyw Młodzieżowych – ogólnopolskiego badania dotyczącego przygotowania zawodowego studentów (w tym problematyki współpracy praktyków biznesu z uczelniami).
  • Realizacja dwóch szkoleń dla pracowników akademickich. Udział w nich wzięło 160 osób.
  • Dotarcie do prawie 50 tys. studentów i pracowników naukowych.

- Rok 2015 pokazał, jak wiele można zrobić, ale również, jak wiele jest jeszcze do zrobienia w ramach programu Nowoczesne Zarządzanie Biznesem. Zależy nam na jakości realizowanych przez nas działań, ale nie zapominamy o efekcie skali. Im szersze dotarcie z jakościowym przekazem, tym większa szansa realnego wpływu na poziom wiedzy finansowej i ekonomicznej polskiego społeczeństwa – mówi dr Urszula Wiśniewska, dyrektor Programu NZB.

Idea Programu Nowoczesne Zarządzanie Biznesem

Formuła Programu Nowoczesne Zarządza­nie Biznesem oparta jest na realizacji wykładów prowadzonych zarówno przez praktyków reprezentujących partnerów, jak i przeszkolonych nauczycieli akademickich i koordynatorów NZB.

Obecnie realizowane są cztery moduły tematyczne:

• Zarządzanie ryzykiem finansowym w biznesie i życiu osobistym (Związek Banków Polskich, Biuro Informacji Kredytowej, Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor)
  • Narzędzia e-gospodarki (Związek Banków Polskich, Krajowa Izba Rozliczeniowa)
  • Nowy wymiar bankowości spółdzielczej (Spółdzielcza Grupa Bankowa S.A.)

Równocześnie organizowane są Strefy NZB – punkty informacyjne o działalności partnerów Programu, konferencje naukowe i biznesowe pod patronatem Programu NZB, szkolenia pracowników akademickich oraz działania skierowane bezpośrednio do studentów.

Sukcesywnie z roku na rok planowany jest dalszy dynamiczny rozwój Programu we wszystkich obszarach jego realizacji.

Więcej informacji o Programie Nowoczesne Zarządzanie Biznesem: www.nzb.pl oraz www.facebook.com/NowoczesneZarzadzanieBiznesem.

Magdalena Bajon

środa, 13 stycznia 2016 roku, 12:09