fbpx Uniwersytet Gdański w programie „Jaka to melodia?” | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Uniwersytet Gdański w programie „Jaka to melodia?”

Uczestnicy programu Jaka to MelodiaJuż w najbliższą niedzielę (17 stycznia) reprezentanci Uniwersytetu Gdańskiego –  prof. Grzegorz Węgrzyn Prorektor ds. Nauki oraz dr Bożena Bruhn-Olszewska z Wydziału Biologii – wystąpią w odcinku specjalnym programu „Jaka to melodia?”, w którym gośćmi będą ludzie nauki.

Program „Jaka to melodia?” to popularny teleturniej o tematyce muzycznej emitowany przez TVP1 od 1997 roku, realizowany na licencji amerykańskiego formatu „Name That Tune”. Prowadzącym program jest piosenkarz, aktor i dziennikarz radiowy Robert Janowski. Zawodnicy mają za zadanie rozpoznać na czas utwory muzyczne i podać ich tytuły. Zmaganiom uczestników towarzyszy doping zgromadzonej w studiu publiczności, a także krótkie występy znanych artystów z Polski i zagranicy.

W niedzielnym odcinku to muzyczne wyzwanie podejmą Prorektor ds. Nauki Uniwersytetu Gdańskiego prof. Grzegorz Węgrzyn oraz dr Bożena Bruhn-Olszewska z Wydziału Biologii UG.

– Naukowiec wciąż kojarzy się szerokiemu gronu z osobą poważnego, ponurego starszego pana albo introwertycznego młodzieńca oderwanego od rzeczywistości. Swoim udziałem w programie rozrywkowym chcemy przełamać ten  stereotyp i pozytywnie połączyć naukę z zabawą, dlatego serdecznie zapraszam do obejrzenia niedzielnego odcinka programu „Jaka to melodia?” – zachęca do kibicowania drużynie UG prof. Grzegorz Węgrzyn.

Niedzielny odcinek specjalny zostanie wyemitowany o godz. 18:30 na kanale TVP1. Konkurentami dr Bożeny Bruhn-Olszewskiej będą: projektantka mody z Łodzi i absolwent Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

Zapraszamy do oglądania.

piątek, 15 stycznia 2016 roku, 21:22