fbpx Bożena Bruhn-Olszewska zwyciężyła w teleturnieju „Jaka to melodia?”!!! | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Bożena Bruhn-Olszewska zwyciężyła w teleturnieju „Jaka to melodia?”!!!

Bożena Bruhn-Olszewska w programie Jaka to MelodiaZ radością informujemy, że Pani dr Bożena Bruhn-Olszewska z Katedry Biologii Molekularnej Wydziału Biologii UG „śpiewająco” zwyciężyła w popularnym teleturnieju TVP „Jaka to melodia?” Odcinek z Jej udziałem został wyemitowany w niedzielę, 17 stycznia. Konkurentami dr Bruhn-Olszewskiej byli: projektantka mody z Łodzi i absolwent Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

W studiu telewizyjnym naszej zawodniczce kibicowali Panowie: Prorektor ds. Nauki UG oraz Kierownik Katedry Biologii Molekularnej Wydziału Biologii UG - prof. dr hab. Grzegorz Węgrzyn, mąż - dr Paweł Olszewski z Katedry Genetyki Wydziału Biologii UG, przedstawiciel Radia MORS UG – Błażej Łukaszewski oraz kierowca UG - Wojciech Kowalski.

Serdecznie gratulujemy!

Dr Bruhn-Olszewska obroniła pracę doktorską w styczniu 2015 r. Tematem pracy było poszukiwanie markerów genetycznych do prognozowania wystąpienia artropatii Charcota. Choroba ta rozwija się u osób chorych na cukrzycę i często kończy się amputacją kończyn dolnych. Wyniki uzyskane w pracy pozwoliły na zaproponowanie markerów genetycznych, które mogą być wykorzystane do wczesnej diagnostyki lub prognozowania wystąpienia artropatii Charcota u diabetyków. Pozwoli to na wczesne rozpoczęcie leczenia, które może zapobiec rozwojowi choroby.

Praca została nagrodzona Pierwszą Nagrodą podczas Prezentacji Ustnej wyników w Hiszpanii (Sitges) na Międzynarodowej Konferencji Diabetologicznej (DFSG).

Teleturniej „Jaka to melodia?”, realizowany w oparciu o amerykańską licencję, jest emitowany od 1997 roku. Jego reguły są proste. Trzech zawodników odgaduje przeboje na podstawie paru nut. Za odgadnięte tytuły wygrywają pieniądze, a ten kto uzbiera ich najwięcej przechodzi do kolejnej rundy. Najlepszy gracz odcinka dostaje się do finału, gdzie do wygrania jest 10 tys. złotych. Gospodarzem programu jest piosenkarz, aktor i dziennikarz - Robert Janowski.

poniedziałek, 18 stycznia 2016 roku, 10:07