fbpx Finał Lekcji Przedsiębiorczości | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Finał Lekcji Przedsiębiorczości

Lekcja przedsiębiorczości w StarterzeAplikacja do odrabiania zadań domowych, innowacyjne nakładki na buty czy Centrum młodego twórcy to pomysły biznesowe opracowane przez gdańskich gimnazjalistów w ramach Lekcji Przedsiębiorczości organizowanych przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER i Miasto Gdańsk.

Podczas Finału Lekcji Przedsiębiorczości w STARTERZE reprezentanci 8 gdańskich gimnazjów przedstawili wypracowane pomysły na inicjatywy biznesowe dotyczące lokalnej społeczności.

Wśród projektów, które zostały zaprezentowano znajdują się:

•             Aplikacja do odrabiania zadań domowych „Learn it;

•             „Lazery” – nakładki na buty zamiast zmiennego obuwia, pozwalające zachować modny image w szkole. Innowacyjny pomysł na produkt przydatny każdego dnia w szkole;

•             Świetlica gimnazjalna zawierająca pokój ładowarek – połączenie użyteczności technologicznej i społecznej;

•             Centrum młodego twórcy – projekt kreatywny i społecznie zaangażowany, nastawiony na rozwijanie pasji i zainteresowań jak również pomoc rówieśniczą. Miejsce, w którym mogą odbywać się m.in. zajęcia artystyczne, korepetycje, zajęcia ruchowe;

•             Raj trampolin – zagospodarowanie niewykorzystanej przestrzeni na osiedlu. Stworzenie oferty dla różnych grup docelowych;

•             „Babeczki” – projekt ciastkarni, która oferuje zdrowe i pyszne wypieki, jak również przyjemne miejsce w szkole na spędzenie czasu wolnego.

Uznani przedstawiciele ze świata biznesu i startupów ocenili projekty gimnazjalistów. W tym gronie znaleźli się: Justyna Grygo (SyriusGroup), Szymon Węsierski (Efekt), Katarzyna Gęba (Centrum Edukacji Nauczycieli), Hanna Połczyńska (Professor Why) oraz przedstawicielki STARTERA: Kinga Kuczyńska, Lucyna  Formela i  Karolina Rzepecka.

Twórcy najlepszych pomysłów otrzymali nagrody ufundowane przez: STARTER, Miasto Gdańsk i Professor Why.

Projekt zgamifikowanych Lekcji Przedsiębiorczości ma na celu rozwój kompetencji pro-przedsiębiorczych uczniów, takich jak podejmowanie inicjatywy, otwartość, gotowość do podejmowania wyzwań, ryzyka, pracy grupowej, kreatywność.

wtorek, 26 stycznia 2016 roku, 12:20