fbpx Grant na badania snów | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Grant na badania snów

Łapacz snów, indiański anulet Fot. FreeimagesProf. UG, dr hab. Wojciech Owczarski, kierownik Pracowni Badań nad Snem, Pamięcią i Wyobraźnią oraz dr Monika Żółkoś, po raz drugi otrzymali grant z International Association for the Study of Dreams w Kalifornii USA.

Literaturoznawcy z Instytutu Filologii Polskiej na Uniwersytecie Gdańskim przeprowadzą badania nad snami byłych więźniów obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu ("Dreams of Auschwitz concentration camp prisoners"). W ramach poprzedniego grantu badacze z Pracowni Badań nad Snem, Pamięcią i Wyobraźnią pod kierunkiem prof. Wojciecha Owczarskiego przeprowadzili badania terapeutycznych efektów snów pensjonariuszy domów spokojnej starości w Polsce ("Therapeutic effects of the dreams of nursing home residents in Poland").

dr Anna Malcer-Zakrzacka
Fot. Freeimages