fbpx Moje studia na Wyższej Szkole Ekonomicznej w Sopocie w latach 1957 – 1962 | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Moje studia na Wyższej Szkole Ekonomicznej w Sopocie w latach 1957 – 1962

Uczestnicy spotkania22 stycznia w sali nr C2 Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie odbyło się uroczyste spotkanie Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów Wyższej Szkoły Handlu Morskiego, Wyższej Szkoły Ekonomicznej i Wydziałów Ekonomicznych UG z prof. Janem Głuchowskim oraz z reprezentantami pracowników UG i przedstawicielami Studentów działających w samorządzie studenckim.

Głównym celem spotkania było uroczyste wodowanie, przygotowanej do druku książki prof. dr hab. Jana Głuchowskiego pt. „Moje studia na Wyższej Szkole Ekonomicznej w Sopocie w latach 1957 – 1962”.

Należy dodać, że w spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele wielu pokoleń, począwszy od Absolwentów WSHM lat 40-stych, aż do dzisiejszych studentów Wydziałów Ekonomicznych Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie.

Wszystkich zebranych serdecznie przywitał prezes Stowarzyszenia Absolwentów WSHM, WSE i WE w Sopocie Romuald Meyer.

Przekazując następnie głos profesorowi Janowi Głuchowskiemu, który z ogromnym zaangażowaniem i z wielkim zainteresowaniem przedstawił swą prezentację.

Jego opowieść była bardzo ciekawa, pełna humoru i anegdot z okresu lat studenckich 1957-1962. Wszystkich Uczestników spotkania obdarzył wieloma ciekawymi przeżyciami i osiągnięciami oraz wesołymi historyjkami z czasów życia studenckiego w Wyższej Szkole Ekonomicznej w Sopocie.

Opowieści prof. J. Głuchowskiego były tak intrygujące i zabawne, że każdy z uczestników spotkania też czuł wielką potrzebę podzielenia się swoimi wspomnieniami z czasów studenckich.

Ponadto należy dodać, że prezes Zarządu Stowarzyszenia Romuald Meyer z ogromnym zainteresowaniem przeczytał w całości przygotowaną do druku książkę (rękopis) prof. J. Głuchowskiego, stąd z wielką przyjemnością dzieli się swoimi spostrzeżeniami z lektury pełnej wspomnień i autobiografii, obejmującej najpiękniejszy okres życia prof. Jana Głuchowskiego.

Autor książki Jan Głuchowski (student w latach 1957 – 1962,  prof. zw. dr hab. w 1976 roku) jest wszechstronnym specjalistą nie tylko w zakresie budżetu (sfera ekonomiczna) i prawa finansowego (sfera prawna), ale także znakomitym pisarzem.

Dzięki przychylności Władz Uniwersytetu Gdańskiego, a w szczególności Pana Rektora prof. dr hab. Bernarda Lammka, książka Jana Głuchowskiego zostanie wydrukowana przez Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego.

Jednocześnie należy poinformować, że każdy uczestnik naszego Zjazdu 70-lecia Absolwentów WSHM, WSE i WE UG w Sopocie, który odbędzie się 25 czerwca 2016 roku otrzyma książkę w prezencie.

RM/KA

środa, 10 lutego 2016 roku, 10:35