fbpx Lider pokonany | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie
-A A +A

Lider pokonany

Lechia Gdańsk fot. Oskar BorzestowskiLechia Gdańsk po zaciętym meczu pokonała lidera Ekstraklasy Piasta Gliwicę 3:1. Bramki w szalonym, pełnym zwrotu akcji spotkaniu strzelili dla Lechii: Grzegorz Kuświk, Michał Mak i Paweł Stolarski. Dla drużyny gości: Mateusz Mak. Gdańszczanie zajmują aktualnie 9. miejsce w tabeli.

Mecz rozpoczął się pod dykdando gospodarzy, którzy grali bardzo konsekwentnie. Niestety brakowało szczęścia: nie mogli żadnej akcji udokumentować golem. Zmieniło to się w 31. minucie kiedy świetnym wyczuciem wykazał się najlepszy strzelec Lechii: Kuświk. Kilka minut później po samodzielnej akcji na 2:0 podwyższył Michał Mak. Do końca pierwszej połowy zdecydowanie lepsi byli gdańszczanie.

Po przerwie wszystko zmieniło się diametralnie. Niepotrzebną drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał lider biało-zielonych Milos Krasic. Od 49. minuty Lechia grała w osłabieniu. Gliwiczanie przejęli inicjatywę i w 59. minucie po katastrofalnym błędzie bramkarza Łukasza Budziłka strzelili kontaktowego gola. Mecz był bardzo nerwowy. Gospodarze bardzo chcieli "dowieść" wynik, a goście przynajmniej zremisować. Mecz wyrównał się dopiero 86. minucie kiedy Bukata również otrzymał drugą żółtą kartkę i wyleciał z boiska. W doliczonym czasie gry po szczęśliwej akcji Lechia dobiła Piasta i zwyciężyła ostatecznie 3:1.

Lechia Gdańsk - Piast Gliwice 3:1 | 27.02.2016 | 18:00

Lechia Gdańsk: 1. Łukasz Budziłek, 2. Rafał Janicki, 3. Jakub Wawrzyniak, 7. Milos Krasić (k), 8. Daniel Łukasik, 9. Michał Mak, 19. Marco Paixao, 22. Mario Maloca, 23. Grzegorz Wojtkowiak, 28. Flavio Paixao, 30 Grzegorz Kuświk

Piast Gliwice: 1. Jakub Szmatuła, 2. Patrik Mraz, 5. Marcin Pietrowski, 9. Radosław Murawski (k), 12. Sasa Zivec, 19. Mateusz Mak, 20. Maciej Jankowski, 25. Kamil Vacek, 82. Martin Bukata, 88. Uros Korun, 91. Hebert

Więcej o tym spotkniu posłuchasz w najbliższą środę, 2. marca  w audycji "Sportowy Dialog". Jeśli masz sugestię, pytanie czy uwagę to napisz do nas: sport@mors.ug.edu.pl. Koniecznie zajrzyj na naszego Facebook'a