fbpx Trójmiejski debiut science fiction | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Trójmiejski debiut science fiction

Arkady SaulskiTrójmiejski dziennikarz ekonomiczny Gazety Bankowej, portalu wGospodarce.pl i tygodnika ABC Arkady Saulski debiutuje jako autor powieści science fiction Czarna Kolonia. Książka ukaże się 16 marca nakładem wydawnictwa Drageus Publishing House. W audycji Gość Radia MORS rozmawiamy z debiutantem jak wykorzystał swoją wiedzę o gospodarce w powieści, której akcja toczy się na Marsie.

Wydawnictwo Drageus Publishing House w następujący sposób zapowiada książkę trójmiejskiego autora:

„Czerwona Planeta – tak bliska i tak daleka – wreszcie staje przed nami otworem. Postęp technologii umożliwia podróże na inne planety, terraformację wspomagają odkrycia dokonywane już na miejscu, na Marsie. Pustynia zamienia się w dżunglę, pojawiają się rzeki, jeziora, oceany, niezwykłe gatunki. Niesamowite możliwości planety przyspieszają kolonizację, na Marsie powstaje nowy, wspaniały świat, świat, w którym każdy znajdzie swoje miejsce – tak przynajmniej wyglądają reklamy emitowane przez korporacje, które kontrolują planetę i procesy osiedleńcze.

Co naprawdę dzieje się na Czerwonej Planecie? Ilu najemników i ile broni sprowadziły tam wielkie firmy? I najważniejsze – w jakim celu? Co takiego jest na Marsie, że najpotężniejsze korporacje chcą położyć na tym łapę?

Arkady Saulski przenosi nas w przyszłość, która w wielu aspektach zaskakuje, choć niekiedy wydaje się dziwnie znajoma. Oryginalnie prowadzona narracja, wartka akcja, nowoczesne technologie i zaskakujące rozwiązania – to wszystko składa się na naprawdę udany debiut”.

W Radiu MORS o książce, o tym jak powstawała, skąd czerpał inspiracje i czy planuje kolejne części opowiada sam autor - Arkady Saulski - urodzony 20 lutego 1987 roku w Gdyni. Absolwent stosunków międzynarodowych na Akademii Marynarki Wojennej, gdzie skutecznie zarażono go szacunkiem do munduru i ludzi morza. Pierwsze opowiadanie opublikował w 2010 roku w „Nowej Fantastyce” („Dzieci Syberyjskie”), potem przestał zajmować się fantastyką, do której powrócił dopiero w „Czarnej Kolonii”. Opublikował również kilkanaście opowiadań niefantastycznych. W 2012 roku korespondent zagraniczny z Parlamentu Europejskiego w Brukseli, a obecnie zawodowo dziennikarz „Gazety Bankowej”, portalu wGospodarce.pl i tygodnika ABC.

Emisja wywiadu w poniedziałek o 8.05 i we wtorek o 17.05.

Zapraszamy też na pierwsze spotkanie z autora z czytelnikami - 17 marca o godzinie 18:30 w Klubie Republikańskim w Gdańsku przy ul. Obrońców Westerplatte 12 - https://www.facebook.com/events/570482396443830/. Spotkanie poprowadzi Rafał Dębski - autor kilkunastu powieści z gatunku fantasy i science fiction, twórca serii "Wilkozacy”, "Rubieże Imperium", czy wciągających sensacji z głównym bohaterem, komisarzem Michałem Wrońskim.

czwartek, 10 marca 2016 roku, 15:11