fbpx Uczestnicy Medionaliów w Radiu MORS | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Uczestnicy Medionaliów w Radiu MORS

Zajęcia organizowane przez Radio MORS podczas Medionaliów W tym roku, po raz pierwszy jako organizator warsztatów, Radio MORS uczestniczyło w VI Ogólnopolskiej Konferencji Dziennikarzy Studenckich Medionalia, organizowanej przez Magazyn Studencki "płyń Pod Prąd". Była to okazja do spotkania studentów, zawodowców i pasjonatów mediów.

W sobotę, 12 marca br., specjalnie dla uczestników Medionaliów, członkowie redakcji MORSa poprowadzili warsztaty radiowe. W warsztatach wzięli udział miłośnicy radia z całej Polski. Wśród nich byli studenci tworzący rozgłośnie akademickie z Opola i Krakowa, a także młodzi dziennikarze pracujący w innych rodzajach mediów. Wszyscy zapoznali się ze studiem i zasadami pracy dziennikarza radiowego.

Zajęcia zostały poprowadzone w trzech grupach warsztatowych: lektorskiej, reporterskiej i montażowej. Za organizację warsztatów odpowiadała dr Monika Białek z dziennikarstwa UG i Jan Białostocki – redaktor naczelny Radia MORS. Nad wykonaniem zadań czuwali także realizatorka Karolina Gleinert, Joanna Łaszcz – szefowa działu Kultura i Maciej Rusinowicz – szef działu Muzyka. Studenci UG mogli podzielić się swoim doświadczeniem i dorobkiem dziennikarskim. Dla uczestników warsztatów była to okazja do zapoznania się z zasadami montażu i pracy przed mikrofonem, a także do porównania własnych doświadczeń z możliwościami jakie daje studio radiowe UG.

Medionalia to konferencja dla dziennikarzy studenckich, która po raz pierwszy została zorganizowana w 2010 roku. Pomysłodawcą i organizatorem konferencji jest Magazyn Studencki "płyń Pod Prąd" z Redaktor Naczelną Katarzyną Michałowską. W tym roku konferencja odbyła się po raz szósty. Program zawierał m. in. warsztaty reporterskie, fotograficzne, radiowe i TV oraz spotkania ze znanymi dziennikarzami. Członkowie redakcji Radia MORS od kilku lat biorą udział w Medionaliach jako uczestnicy.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Karolina Barańska
piątek, 18 marca 2016 roku, 19:32