fbpx Konkurs dla autorów prac magisterskich poświęconych mediom – Medi@stery | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Konkurs dla autorów prac magisterskich poświęconych mediom – Medi@stery

Dyplomy dla lauraetów Medi@sterów 2016Rozpoczęła się  III edycja Konkursu na Najlepszą Pracę Magisterską z Wiedzy o Mediach Medi@stery. Ogólnopolski Konkurs Medi@stery został zainicjowany w celu promowania najwybitniejszych prac absolwentów magisterskich studiów dziennikarskich.

Zgodnie z ideą zawartą w nazwie Medi@stery mają zbierać wyróżniające się rozprawy poświęcone problematyce medioznawczej, by torować drogę indywidualnym, twórczym i merytorycznie wartościowym dokonaniom. Pragnieniem organizatorów jest, by przedstawione w konkursie prace były dla laureatów przepustką do świata mediów, zarówno gdyby chcieli oni być jego doskonałymi przedstawicielami, wnikliwymi badaczami czy krytycznymi obserwatorami. Tym samym ukryte w nazwie media odnoszą się nie tylko do mediów jako nośników będących przedmiotem badania, ale same mają stać się trampoliną dla dalszych zawodowych dokonań młodych medioznawców. Taki status przyznaje Medi@sterom Gdańsk – Miasto Przyszłości, kolebka konkursu i port, z którego laureaci mają wyruszyć w podróż do medialno-naukowego świata.

Do tej pory odbyły się dwie edycje Konkursu. Marcin Sanakiewicz, laureat I edycji, dziennikarz i lektor, w 2016 r. wydał – będącą nagrodą w Konkursie – książkę "Telewizja ponowoczesna. Logiki i imaginacje medialne". W przygotowaniu jest książka Olivii Kłusek, laureatki II edycji, której praca magisterska nosiła tytuł „Latte-feminizm, pop-feminizm i girl power. Trywializacja pojęcia feminizmu w kobiecej prasie ilustrowanej segmentu luksusowego”.

Zachęcamy studentów i absolwentów do zapoznania się z regulaminem Konkursu oraz do wzięcia udziału w wydarzeniu. Kartę zgłoszeniową wraz z załącznikami należy przesłać w terminie do 20.10.2016 roku.

Więcej informacji: www.mediastery.ug.edu.pl

wtorek, 6 września 2016 roku, 14:49