fbpx Współpraca naukowo praktyczna UG z ZUS | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Współpraca naukowo praktyczna UG z ZUS

Długopis i miejsce na podpis Fot. FreeimagesUniwersytet Gdański podpisał porozumienie o współpracy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. To połączenie nauki i praktyki, które zaowocuje wspólnymi przedsięwzięciami.

Przedmiotem umowy jest współpraca partnerska w zakresie działalności dydaktycznej  i rozwojowej oraz działalności naukowej, badawczej, a także w realizacji wspólnych projektów  z zakresu ubezpieczeń społecznych. To współpraca łącząca  naukę i praktykę ubezpieczeniową, która umożliwi stosowanie oraz realizowanie społecznie wartościowych przedsięwzięć.

W ramach umowy Uniwersytet Gdański  zobowiązuje się do udziału we wspólnych projektach naukowych, badawczych, rozwojowych doradztwa, konsultacji naukowych.

Z kolei Zakład Ubezpieczeń Społecznych, który zyska tytuł  Partnera UG, zobowiązuje się m. in. Do prowadzenia wykładów z wykorzystaniem infrastruktury Uniwersytetu, współpracy w zakresie studiów podyplomowych, umożliwienia studentom i doktorantom UG odbycia staży i praktyk w ZUS, prowadzenia konsultacji dla studentów, doktorantów oraz pracowników Uniwersytetu, w zakresie ubezpieczeń społecznych, wsparcia merytorycznego studentów i doktorantów piszących prace dyplomowe  z zakresu ubezpieczeń społecznych, w tym udostępnienia materiałów zgodnych z tematyką prac.

Ze strony  Uniwersytetu Gdańskiego umowę podpisał Rektor UG prof. Jerzy Gwizdała, a ze strony Zakładu Ubezpieczeń Społecznych  wiceprezes Zakładu dr Marcin Wojewódka. W spotkaniu udział wezieli również dr Kamila Bielawska z Wydziału Zarządzania UG, dr Tomasz Sowiński z Wydziału Prawa i Administracji UG oraz dyrektor gdańskiego oddziału ZUS Aneta Pawłowska.

dr Beata Czechowska-Derkacz
rzecznik prasowy Uniwersytetu Gdańskiego