fbpx Prorektor ds. studenckich w Radiu MORS | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Prorektor ds. studenckich w Radiu MORS

Prorektor ds. studenckich prof. Arnold KłonczyńskiDo kogo można się odwołać gdy dziekan naszego wydziału podejmie niekorzystną dla studenta decyzję dotyczącą egzaminu komisyjnego, powtarzania roku, urlopu dziekańskiego, przeniesienia na inny wydział lub uczelnię, podjęcia drugiego kierunku studiów, a nawet skreślenia z listy studentów? Do prorektora ds. studenckich. Od tego roku akademickiego funkcję tą pełni prof. UG, dr hab. Arnold Kłonczyński. Radio MORS zaprasza do wysłuchania wywiadu z nim, w którym pytamy o najważniejsze kwestie codziennego studenckiego życia.

Prof. UG, dr hab. Arnold Kłonczyński, od 2012 roku pełnił funkcję prodziekana Wydziału Historycznego ds. kształcenia i studenckich, problemy studentów nie są więc mu obce. Kandydując na stanowisko prorektora pisał:

„Od kilku lat zachęcam studentów do działalności naukowej i organizacyjnej. Uczestniczę we wszystkich konferencjach i sympozjach organizowanych przez 9 kół naukowych Wydziału Historycznego, wydarzeniach jednostkowych np. Medionaliach (warsztaty dziennikarskie dla studentów) oraz cyklicznych (coroczne konferencje studentów historii z całego kraju). Wspieram studentów w ich działalności naukowej poprzez pozyskiwanie środków na organizację życia naukowego studentów np. wydanie publikacji, promowanie wniosków stypendialnych i konkursowych studentów Wydziału Historycznego w skali regionu i całego kraju. Koordynuję działania z zakresu studenckich spraw socjalnych na Wydziale, współpracuję z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej itd. Wspieram studentów w trudnych sytuacjach życiowych np. poprzez organizowanie pomocy materialnej. Kładę nacisk na rozwój jakości kształcenia wspierając inicjatywy dydaktyczne na Wydziale zgłaszane przez studentów i pracowników naukowych oraz poprzez konferencje i warsztaty dydaktyczne”.

W Radiu MORS zapytaliśmy pana prorektora m.in. o tegoroczną rekrutację na studia, dostępność akademików, działalność samorządu studenckiego i organizacji studenckich, możliwości uzyskania stypendiów. Wywiad będzie emitowany we wtorek o godzinie 8.00 i w środę o godzinie 18.00 w programie „UG Przedstawia”. Słuchajcie jej poprzez naszą stronę – http://mors.ug.edu.pl/.

poniedziałek, 10 października 2016 roku, 14:21