fbpx Ogólnopolska konferencja rozgłośni studenckich organizowana przez Radio MORS | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Ogólnopolska konferencja rozgłośni studenckich organizowana przez Radio MORS

Baner konferencji RadiouczelniPo raz pierwszy w Polsce odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Naukowa Rozgłośni Studenckich „Radioucze(L)ni”. Na Wydziale Nauk Społecznych UG spotkają się przedstawiciele różnych rozgłośni studenckich, z publicznych i niepublicznych ośrodków akademickich oraz najważniejsi polscy radioznawcy i sympatycy radia. Wydarzenie odbywa się w ramach jubileuszu dziesięciolecia kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna UG.

Czas: 11-12 października 2016 r.

Miejsce: Bałtycki Kampus UG, Wydział Nauk Społecznych UG, ul. Bażyńskiego 4

Organizatorzy: kierunek Dziennikarstwo i komunikacja społeczna UG, Radio MORS – Mega Otwarte Radio Studenckie oraz Naukowe Koło Radiowców

Studenckie rozgłośnie radiowe od lat stanowią ważne centrum rozwoju kultury studenckiej w Polsce. Obecnie w miastach akademickich działa ponad 30 rozgłośni studenckich, w których młodzi ludzie stawiają pierwsze kroki w zawodzie dziennikarza i poznają niezwykłą atmosferę radia. Na Wydziale Nauk Społecznych UG spotkają się przedstawiciele różnych rozgłośni studenckich, z publicznych i niepublicznych ośrodków akademickich oraz najważniejsi polscy radioznawcy i sympatycy radia.

Celem konferencji jest prezentacja działalności studenckich rozgłośni radiowych, integracja środowiska mediów studenckich oraz dyskusja wokół różnorodnych zjawisk medioznawczych, związanych z radioznawstwem, m.in.:

• historia radiofonii studenckiej w Polsce i na świecie,
  • misja, cele, funkcje radia studenckiego,
  • popularność mediów studenckich,
  • radioznawstwo praktyczne i teoretyczne,
  • edukacja radiowa,
  • przyszłość dziennikarstwa radiowego.

Obrady odbędą się w dwóch częściach: panel studencki, podczas którego przedstawione zostaną 15-minutowe prezentacje poszczególnych rozgłośni studenckich oraz panele naukowe, poświęcone dyskursowi dotyczącemu radioznawstwa w ujęciu praktycznym i teoretycznym (włączając w to edukację radiową). Organizatorzy liczą na to, że prezentacje radiowe staną się doskonałą okazją do przedstawienia historii i dokonań poszczególnych rozgłośni studenckich. Będzie to jednocześnie przegląd akademickiej działalności radiowej.

W ramach konferencji planowana jest także gra miejska „Usłysz Gdańsk”, podczas której zespoły będą poznawać Gdańsk, wykorzystując swoje kompetencje radiowe. Odbędzie się także przyznanie nagrody „Złotej Foki” dla najlepszego radia studenckiego w Polsce.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie: http://www.radiouczelni.ug.edu.pl/

poniedziałek, 10 października 2016 roku, 22:32