fbpx AZS Uniwersytet Gdański na trzecim miejscu w Polsce | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

AZS Uniwersytet Gdański na trzecim miejscu w Polsce

Drużyna koszykarska AZS UG kobiet Podczas Gali Sportu Akademickiego odbyło się podsumowanie Akademickich Mistrzostw Polski 2015/2016. Sportowcy AZS Uniwersytet Gdański zajęli III miejsce w rywalizacji uniwersytetów i VIII miejsce w rywalizacji wszystkich uczelni w Polsce. W ostatniej edycji Akademickich Mistrzostw Polski rywalizowało aż 140 uczelni w 43 dyscyplinach sportowych.

Tradycyjnie w październiku odbyła się Gala Sportu Akademickiego. Tegoroczna impreza odbyła się w Warszawie i była połączona z obchodami 100-lecia AZS Warszawa. Jednym z najważniejszych punktów Gali było podsumowanie Akademickich Mistrzostw Polski 2015/2016. W minionej edycji znakomicie spisali się sportowcy AZS Uniwersytet Gdański zajmując III miejsce w rywalizacji uniwersytetów i plasując się na VIII miejscu w rywalizacji wszystkich uczelni w Polsce. Podczas gali nagrody odebrali przedstawicie UG: prof. UG, dr hab. Arnold Kłonczyński – Prorektor ds. Studenckich, Dominika Borowiec – członek Zarządu AZS UG, Piotr Walczak – Prezes Klubu AZS UG oraz przedstawiciele Studium Wychowania Fizycznego i Sportu – dr Jan Patok (Dyrektor SWFiS) i Tomasz Aftański (z-ca Dyrektora ds. Sportowych).

Wśród sekcji sportowych AZS UG najlepiej spisały się reprezentacje:

FUTSAL KOBIET – brązowy medal

FUTSAL MĘŻCZYZN – brązowy medal

JEŹDZIECTWO – srebrny medal w klasyfikacji drużynowej

KOSZYKÓWKA KOBIET – srebrny medal

LEKKA ATLETYKA KOBIET I MĘŻCZYZN – brązowy medal w klasyfikacji drużynowej

BIEGI PRZEŁAJOWE KOBIET – złoty medal

BIEGI PRZEŁAJOWE MĘŻCZYZN – złoty medal w klasyfikacji drużynowej

PIŁKA RĘCZNA KOBIET – srebrny medal

PIŁKA SIATKOWA MĘŻCZYZN – srebrny medal

TENIS STOŁOWY KOBIET – brązowy medal

TENIS STOŁOWY MĘŻCZYZN – złoty medal

TRÓJBÓJ SIŁOWY – srebrny medal

ŻEGLARSTWO – srebrny medal

TENIS KOBIET – brązowy medal

SIATKÓWKA PLAŻOWA KOBIET – srebrny medal

Trzeba podkreślić, że występy pozostałych sekcji i zdobyte punkty przyczyniły się do osiągniętego rezultatu w klasyfikacji końcowej Akademickich Mistrzostw Polski.

czwartek, 3 listopada 2016 roku, 14:22