fbpx Współpraca Uniwersytetu Gdańskiego z gdyńskim EXPERYMENTEM | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Współpraca Uniwersytetu Gdańskiego z gdyńskim EXPERYMENTEM

Prof. Piotr Stepnowski, Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą i Ewa Jasińska  Dyrektor Centrum Nauki EXPERYMENT  w Gdyni.Dziś o godz. 12.00, w nowym budynku Rektoratu UG (Gdańsk, ul. Bażyńskiego 8, sala 701, 7 piętro) zostanie podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Gdańskim i Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Umowa dotyczy wzajemnego wspierania popularyzacji nauki i wiedzy, wymiany doświadczeń w dydaktyce, jak również organizacji wspólnych przedsięwzięć edukacyjnych i naukowych.

Strony zadeklarowały organizowanie wspólnych wydarzeń popularyzujących naukę, umożliwienie kadrze wymianę doświadczeń w celu rozwoju procesów dydaktycznych w formie wykładów, konsultacji i udziału w wydarzeniach oraz umożliwienie studentom Uniwersytetu Gdańskiego udziału w praktykach i stażach odbywających się na terenie Centrum Nauki Experyment. W ramach porozumienia będą także przygotowywane wspólne publikacje oraz projekty edukacyjne i rozwojowe, na które Uniwersytet Gdański wspólnie z Centrum Nauki Experyment w Gdyni będą mogli  pozyskiwać środki w ramach projektów krajowych, europejskich i innych.

Ze strony Uniwersytetu Gdańskiego porozumienie podpisze prof. Piotr Stepnowski, Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą, a ze strony Centrum Nauki Experyment – Pani  Ewa Jasińska, Dyrektor Centrum.

Koordynatorem współpracy ze strony  Uniwersytetu Gdańskiego został prof. UG, dr hab. Wiesław Laskowski, Prodziekan ds. Nauki i Rozwoju Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UG, a Centrum Nauki Experyment będzie reprezentować Natalia Grzywacz-Leszkowska, zastępca dyrektora Centrum.

– Centrum Nauki Experyment w Gdyni jest samorządową instytucją kultury, pierwszą tego typu w regionie, której celem jest popularyzowanie nauki poprzez interaktywną zabawę wśród wszystkich grup wiekowych. Dzięki wspólnym działaniom chcemy połączyć energię Uniwersytetu, gdzie nauka ma swój początek, z możliwościami Centrum, które potrafi skutecznie dotrzeć ze swoim przekazem do dzieci, młodzieży i dorosłych – podkreśla prof. UG, dr hab. Wiesław Laskowski, Prodziekan ds. Nauki i Rozwoju Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UG.

piątek, 16 grudnia 2016 roku, 14:25