fbpx Noc Biologów | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Noc Biologów

Baner Nocy BiologówWydział Biologii UG, Miejski Ogród Zoologiczny w Gdańsku-Oliwie i Akwarium Gdyńskie MIR-PIB zapraszają na „Noc Biologów” czyli wykłady, warsztaty i pokazy prezentujące współczesną biologię.

Jest to już szósta edycja ogólnopolskiej imprezy, która odbędzie się w piątek, 13 stycznia 2017 r. Na ten dzień, od godziny 12.30 do 20.00, w nowym budynku Wydziału Biologii studenci, doktoranci oraz pracownicy Wydziału Biologii UG przygotowali szereg atrakcyjnych wykładów, pokazów i warsztatów. O godzinie 17.00 pracownicy Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Gdańsku – Oliwie zapraszają na nocną wycieczkę po Ogrodzie, a w Gdyni, również od godziny 17.00 czekać na Państwa będą pracownicy Akwarium Gdyńskiego MIR-PIB, którzy oprowadzą uczestników wycieczki po zakamarkach Akwarium i przeprowadzą ciekawe eksperymenty.

250 studentów, doktorantów i pracowników Wydziału Biologii UG przygotowało dla Państwa 63 tematy z dziedziny biologii. Zaprezentowane one zostaną na 133 imprezach – wykładach, warsztatach, pokazach, grach dydaktycznych, konkursach i projekcjach filmów. Będzie można słuchać, oglądać, wykonywać doświadczenia, zwiedzać laboratoria i wystawy przyrodnicze oraz wybrać się do ZOO lub Akwarium Gdyńskiego. Wykładowcy odpowiedzą na pytania: Czy Hrabia Drakula przeżyłby na krwi? Czy istnieje czarna orchidea? Co się dzieje w mózgu kiedy się boimy? Jaki wpływ ma na nas kawa? Jak może wpływać na nas światło? Jak pod dachem Wydziału Biologii montowano szkielet finwala? Czy można pogłaskać karalucha? Jakie to są grzyby wielkoowocnikowe? Fizjolodzy zwierząt i człowieka, biochemicy, biolodzy molekularni, genetycy, mikrobiolodzy, ekolodzy, botanicy oraz zoolodzy w ten piątkowy wieczór zaprezentują świat swoich badań i będą odkrywać biologiczne tajemnice.

Szczegółowy program "Nocy Biologów" oraz formularz rejestracji i rezerwacji dostępne są na stronie: http://www.nocbiologow.pl/index.php?id=jednostka&nazwa=gdansk

środa, 4 stycznia 2017 roku, 14:43