fbpx Nowe zasady finansowanie kół naukowych na UG | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Nowe zasady finansowanie kół naukowych na UG

Roll-up Naukowego Koła Logopedów na Uniwersalnej Strefie Nauki w Galerii BałtyckiejW tym roku akademickim zmieniły się zasady przyznawania środków finansowych dla kół naukowych, które działają na UG. O tym co się zmieniło i jak teraz można starać się o dofinansowanie organizacji studenckich opowie Wiceprzewodniczący Parlamentu Studentów UG ds. Kontaktów Wewnętrznych – Paweł Piasecki.

Ten rok akademicki przyniósł ze sobą niemałe zmiany. Nowy Rektor to zdecydowanie największa z nich, ale pojawiły się również inne, mniejsze transformacje, na przykład finansowanie kół naukowych. Otóż jeszcze w poprzednim roku akademickim Parlament Studentów UG w porozumieniu z ówczesnym Prorektorem ds. Studenckich prof. Józefem Włodarskim i prodziekanami właściwymi ds. studenckich postanowił zmienić zasady rozdziału środków finansowych przeznaczanych z puli Parlamentu Studentów UG na działalność studenckich kół naukowych, organizacji studenckich, grup studentów i studentów indywidualnych. Co to oznacza w praktyce?

Na początku obecnego roku akademickiego odbyło się szkolenie dla przewodniczących organizacji studenckich, mające na celu wyjaśnienie nowych zasad, które wprowadzono w życie. Tych wszystkich, którzy nie byli wtedy obecni, ale także tych, którzy po prostu chcą dowiedzieć się jak funkcjonuje dofinansowywanie kół naukowych UG według nowych reguł, zachęcamy do wysłuchania rozmowy z Pawłem Piaseckim w audycji „UG Przedstawia” we wtorek o 10.05 i w środę o 13.05.

Sara Majkowska

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Marta Demartin