fbpx Gangsterskie premiery | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Gangsterskie premiery

Plakat filmu Małżeńskie PorachunkiOd piątku do kina Cinema3D w Galerii Morena wchodzą dwa gangsterskie filmy. Pierwszy to duńska komedia o próbie zakończenia małżeństwa z wykorzystaniem płatnego mordercy (Marcin Dorociński). Drugi to klasyka gatunku czyli dwaj bracia i detektyw sami przeciw mafii. Dla słuchaczy Radia MORS mamy wejściówki do Cinema3D w Galerii Morena na maj. Żeby je otrzymać trzeba odpowiedzieć na pytanie: Jak zakończyła się Wojna państwa Rose? Odpowiedź należy przesłać na adres: mors@ug.edu.pl.

Małżeńskie porachunki

Ib i Edward mają już dość swoich żon oraz dotychczasowego życia i chętnie zakosztowaliby na nowo swobody. Przy kieliszku snują misterny plan, a potem wynajmują płatnego zabójcę, który ma im pomóc odzyskać wolność. Dużo oszczędniej jest zatrudnić mordercę na zlecenie, niż rozwieść się po kilkunastu latach małżeństwa! Przyjaciele nie doceniają jednak swoich żon i nieoczekiwanie to oni muszą zacząć obawiać się o swoje życie.

Pakt krwi

W dzieciństwie bracia Lindel mogli liczyć wyłącznie na siebie. Jednak z czasem ich drogi rozeszły się. JP (Adrian Grenier) odniósł sukces w branży budowlanej, a Mikey (Johnathon Schaech) wszedł w konflikt z prawem i został gangsterem. Losy braci ponownie przecinają się, gdy Mikey zostaje porwany, a do JP trafia żądanie zapłaty okupu. Podczas gdy wszyscy z otoczenia biznesmena są przekonani, że to jego brat stara się wyłudzić pieniądze, JP nie przestaje wierzyć w niewinność Mikeya. Przeczuwając najgorsze, zwraca się o pomoc do dawnego znajomego – prywatnego detektywa Sala (John Cusack). Razem rzucą wyzwanie lokalnej mafii, na której czele stoi bezwzględny Eddie King (Nicolas Cage).

czwartek, 6 kwietnia 2017 roku, 12:46