fbpx „Studia z Przyszłością” | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

„Studia z Przyszłością”

fot. materiały promocyjne KonkursuW II edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Akredytacyjnego „Studia z Przyszłością” 2 rodzaje studiów na UG uzyskały Certyfikat i Znak Jakości „Studia z Przyszłością”. Są to:

- specjalność Aplikacje Informatyczne w Biznesie (AiB), na kierunku Informatyka i Ekonometria na Wydziale Zarządzania (studia II stopnia);

- kierunek Biologia Medyczna na Wydziale Biologii (studia I stopnia)

Poszczególne, konkursowe programy studiów oceniało niezależnie od siebie 3 ekspertów – członków Komisji Ekspertów: eksperci reprezentujący środowisko akademickie, środowisko gospodarcze oraz organy statutowe Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego, organizatora Konkursu.

W programie „Studia z Przyszłością” Certyfikaty uzyskują kierunki i specjalności wyróżniające się na rynku potencjałem innowacyjnym i modelem dydaktycznym, akceptującym rolę umiejętności praktycznych i kompetencji społecznych. Komisja Ekspertów nagradza kierunki i specjalności znakomicie dostosowane do wyzwań współczesnego rynku pracy i oczekiwań interesariuszy zewnętrznych uczelni. Wyniki Konkursu ogłoszono oficjalnie podczas uroczystej Gali Finałowej w Sali Balowej Pałacu Tyszkiewiczów w Warszawie.

Program odbywa się pod patronatem m. in. Telewizji Polskiej i Polskiej Agencji Prasowej oraz pod patronatem honorowym Fundacji Polskiej Akademii Nauk, Konfederacji Lewiatan, Europejskiego Parlamentu Młodzieży, Fundacji Przedsiębiorczości i Rynku Pracy oraz Fundacji na Rzecz Kultury Akademickiej.

Specjalność Aplikacje Informatyczne w Biznesie uzyskała też Certyfikat Nadzwyczajny i Statuetkę Lider Jakości Kształcenia. Wyróżnienie to otrzymały nieliczne kierunki studiów i specjalności, które uzyskały najwyższą liczbę punktów rankingowych w Konkursie.

piątek, 28 kwietnia 2017 roku, 16:07