fbpx Pierwszy Polak w programie badawczym LAPA | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Pierwszy Polak w programie badawczym LAPA

fot. logo Princeton UniversityProf. UG dr hab. Tomasz Tadeusz Koncewicz będzie uczestniczył w programie badawczym Princeton University (The Program in Law and Public Affairs- LAPA) w roku akademickim 2017/ 2018. Program LAPA jest powszechnie uznawany za jeden z najbardziej prestiżowych i renomowanych interdyscyplinarnych programów badawczych tego typu w Stanach Zjednoczonych i na świecie.

Prof. UG dr hab. Tomasz T. Koncewicz jest Kierownikiem Katedry Prawa Europejskiego i Komparatystyki Prawniczej Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Jest pierwszym Polakiem i drugim naukowcem z Europy Środkowo-Wschodniej, który otrzymał zaproszenie do LAPA. W czasie swojego pobytu na Princeton University będzie realizował projekt naukowy: "The Politics of Resentment, European Disintegration and Constitutional Capture: Rethinking the European overlapping consensus?”.

Szczegóły dotyczące wyboru 2017 - 2018 LAPA Fellows

piątek, 5 maja 2017 roku, 18:19