fbpx Mocne premiery | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Mocne premiery

Kadr z filmu Obcy: PrzymierzeOd dziś w Cinema3D w Galerii Morena można oglądać trzy filmy przesiąknięte potem i krwią. Pierwszy to miłosno-sportowa historia z czasów orłów Górskiego, drugi to kolejna część Obcego, a trzeci to film o Mamedzie Khalidowie. Dla słuchaczy radia MORS mamy tradycyjnie wejściówki do Cinema3D na czerwiec. Żeby je otrzymać trzeba odpowiedzieć na pytanie Jak nazywał się księżyc na którym znaleziono jaja Obcego w pierwszej części serii. Odpowiedzi prześlijcie na adres mors@ug.edu.pl.

Gwiazdy

Posiadający polsko-niemieckie korzenie Jan Banaś (Mateusz Kościukiewicz) dorasta na Śląsku. Od dzieciństwa jego największą pasją jest piłka, a największym rywalem oddany kumpel, Ginter (Sebastian Fabijański). Z czasem rywalizacja przyjaciół przenosi się z podwórka na stadiony śląskich klubów - Polonii Bytom i Górnika Zabrze. A to nie koniec ich zmagań. Prawdziwe emocje zaczynają się, gdy w życiu gwiazd sportu pojawi się piękna Marlena (Karolina Szymczak). Walczący o jej względy Jan i Ginter szybko odkrywają, że w grze o miłość nie obowiązują żadne przepisy. Kiedy ciężka kontuzja kończy karierę Gintera, a samego Banasia przybliża do składu "orłów Górskiego", bohater staje przed trudnym życiowym wyborem. Stawką jego decyzji będzie udział w olimpiadzie i piłkarskich mistrzostwach świata.

Obcy: Przymierze

Legendarny reżyser Ridley Scott, twórca ”Łowcy androidów” i ”Marsjanina”, powraca do świata, który stworzył w filmie ”Obcy – 8 pasażer >Nostromo<”, zaliczanym do klasyki kina science fiction. Statek osadniczy ”Przymierze” dociera na nieznaną planetę, która wydaje się być prawdziwym rajem dla człowieka. Członkowie ekspedycji szybko się jednak przekonują, że trafili do mrocznego, pełnego tajemnic i zagadek świata, którego jedynym mieszkańcem jest android David (nominowany do Oscara Michael Fassbender), ocalały z katastrofy ”Prometeusza”. Gdy odkrywają, że świat ten kryje w sobie niewyobrażalne zagrożenie, muszą podjąć przerażającą próbę ucieczki. W pozostałych rolach: Katherine Waterston (”Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”), Billy Crudup (”Spotlight”), Danny McBride (”W chmurach”), Demián Bichir (”Nienawistna ósemka”) i Carmen Ejogo (”Selma”).

Moja walka. Mamed Khalidov

Twórca filmu „Klatka” , Sylwester Latkowski, powraca mocnym dokumentem „Moja walka. Mamed Khalidov”.

Film przedstawia portret Mameda Khalidowa, ale nie skupia się wyłącznie na jego biografii. To przede wszystkim film o sportowcu, o wysiłku, jaki musi ponieść, by osiągnąć sukces. To film o tym, jak w ciągu kilku minut z ulubieńca kibiców można stać się przez nich wygwizdanym. To film o walce ze sobą, swoimi słabościami, o przezwyciężaniu ich, o tym, co jest w człowieku najpiękniejsze.

Kamera towarzyszy Mamedowi Khalidowi przez kilka miesięcy w czasie przy- gotowań do walki o obronę tytułu mistrzowskiego. Jesteśmy na treningach w Olsztynie – to obraz odległy od tego, co widzą kibice na gali KSW. Nieznany.

Tuż przed walką i po niej kamera nie opuszcza ani na chwilę Mameda Khalidowa, dzięki czemu widz poznaje z bliska niedostępny dla niego do tej pory świat. To obraz bez cenzury.
Po walce Mamed Khalidow zostaje sam z reżyserem w szatni i tam do- chodzi do szczerej, chwilami gorzkiej rozmowy o karierze sportowca, o sensie tego, co się robi.

poniedziałek, 15 maja 2017 roku, 10:04