fbpx Spotkania z Azją | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Spotkania z Azją

fot. plakat wydarzeniaStudenckie Koło Naukowe Etnologów oraz Studenckie Koło Naukowe Antropologów „Arcana" Wydziału Historycznego UG serdecznie zapraszają na wykłady gościnne pt. ŚCIEŻKI ANTROPOLOGII. SPOTKANIA Z AZJĄ, wygłaszane przez prelegentów z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Odbędą się one w Instytucie Archeologii i Etnologii UG przy ul. Bielańskiej 5 w Gdańsku (Stare Miasto, blisko Dworca PKP).
W ŚRODĘ 17 maja 2017:
- Krew Koguta: Na syczuańskim szlaku - dr Kamil Burkiewicz (godz. 12.00 sala 29)
- Shanhai jing (
《山海经》) - księga gór i mórz: o czym opowiada pierwszy chiński "podręcznik do geografii" - dr Agnieszka Paterska-Kubacka  (godz. 15.30 sala 29)

W CZWARTEK 18 MAJA 2017:
- Współczesne widowiska japońskie w teorii i praktyce. Recepcja, organizacja, potencjał  – Nikodem Karolak (godz.12.00 sala 29)
- KHMERZY w teatrze życia codziennego. Grzeczność Khmerów z polskiej perspektywy – od zdziwienia, poprzez rozbawienie do kulturowego szoku – Setha Long-Kucharczyk (godz. 13.45 sala 29)

sobota, 13 maja 2017 roku, 2:02