fbpx Google - Uniwersum Wolności czy Opresji | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Google - Uniwersum Wolności czy Opresji

fot. baner promocyjnyPod takim hasłem odbędzie się II Konferencja Naukowa z cyklu „Lustro Mediów”. Wydarzenie odbędzie się 10 listopada 2017 r. w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Jest to wspólne przedsięwzięcie Instytutu Kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego, Instytutu Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa Uniwersytetu Gdańskiego, Europejskiego Centrum Solidarności oraz Pomorskiego Instytutu Naukowego im. Profesora Brunona Synaka.

Google, jako część Alphabetu, jawi się z naukowej perspektywy jako wielowymiarowy podmiot: źródło wiedzy i informacji, dominujący podmiot rynkowy, ośrodek sprawowania władzy, organizacja zarządzająca unikatowym algorytmem, kodem i protokołem oraz, najczęściej, jako wyszukiwarka – element korporacji gromadzącej unikatowe pod względem zakresu i zasięgu bazy informacji o ludzkich zachowaniach oraz danych personalnych. Konferencja skierowana jest szczególnie do przedstawicieli krajowych i zagranicznych ośrodków naukowych zajmujących się zarządzaniem mediami, komunikacją społeczną, obszarem digital humanities, krytyczną teorią mediów, a także bazami danych w nowych mediach, robotyzacją, agregacją treści i audytoriów oraz kulturowym i marketingowym wymiarem Google.

Rejestracja trwa do 10 lipca 2017 r. Więcej informacji na stronie www.google-konferencja-gdansk.pl/pl oraz na Facebooku.

wtorek, 30 maja 2017 roku, 11:45