fbpx Seminarium z okazji 620-lecia osiedlenia Tatarów w Polsce | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Seminarium z okazji 620-lecia osiedlenia Tatarów w Polsce

fot. Roman Kraft/ UnsplashInternational Office Uniwersytetu Gdańskiego oraz Narodowe Centrum Kultury Tatarów zapraszają wszystkich zainteresowanych badaczy i studentów na seminarium z okazji 620-lecia osiedlenia Tatarów w Polsce. Złota Orda oraz doniesienia z ostatnich badań nad historią polskich Tatarów. Seminarium odbędzie się 7 czerwca (środa) w godz. 12.00-13.30Rektoracie UG (ul. Bażyńskiego 8) w sali 612 (6 piętro).

Na seminarium złoży się seria prezentacji kluczowych badaczy z Republiki Tatarstanu (Instytut Mardhani, Uniwersytet w Kazaniu)

Gospodarz: Prorektor UG prof. dr hab. Arnold Kłonczyński

Współgospodarze: Dziekan WNS, prof. dr hab. Tadeusz Dmochowski, Jerzy Szahuniewicz, Prezes NCKT RP

Języki: Angielski, Rosyjski, Polski