fbpx Wybawienie i Powidoki | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Wybawienie i Powidoki

Kadr z filmu WybawienieKino Helios w Galerii Metropolia zaprasza na Wybawienie w Kinie Konesera i Powidoki w cyklu Kultura Dostępna. Dla słuchaczy Radia MORS mamy podwójne wejściówki na dowolny seans w Kinie Helios. Żeby go otrzymać trzeba odpowiedzieć na pytanie – w jakim filmie padło stwierdzenie „Coś bardziej skandynawskiego. Czyli mroczne i nijakie?” Odpowiedź proszę przesłać na adres mors@ug.edu.pl.

Wybawienie – 14 czerwca, godz. 18.30

Detektyw Carl i jego pomocnik Assad z Departamentu Q nie raz już udowodnili, że nie ma spraw, których nie da się rozwiązać. W ich ręce trafia zamknięta w butelce tajemnicza wiadomość. List ma 8 lat i został napisany dziecięcym pismem, ludzką krwią. Carl i Assad trafiają na trop grupy religijnych fanatyków, którzy nigdy nie zgłosili zaginięć swoich podopiecznych. Detektywi rozpoczynają śmiertelnie niebezpieczną grę z psychopatycznym mordercą, który wystawi wiarę bogobojnych rodziców na najwyższą próbę.

Powidoki – 15 czerwca, godz. 18.00

Bohaterem filmu „Powidoki” jest Władysław Strzemiński, artysta , który nie poddał się socrealizmowi i doświadczył dramatycznych skutków swoich wyborów artystycznych. To film o tym jak socjalistyczna władza zniszczyła charyzmatycznego, niepokornego człowieka.

środa, 14 czerwca 2017 roku, 15:48