fbpx Doktorantka UG nagrodzona w konkursie Narodowego Centrum Nauki | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Doktorantka UG nagrodzona w konkursie Narodowego Centrum Nauki

ncnNarodowe Centrum Nauki rozstrzygnęło piątą edycję konkursu ETIUDA. W tym roku na stypendia doktorskie agencja przekaże ponad 9,9 mln zł. O finansowanie konkurowało 389 badaczy, z których nagrodzonych zostało 97.

Jedną z laureatek ETIUDY jest doktorantka z Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed – Dominika Czaplińska. Dofinansowanie przyznano dla projektu „Znaczenie biologiczne i kliniczne kinazy RSK2 w progresji raka piersi" z programu NCN ETIUDA 5. Pani Dominika otrzyma 121 962 zł na realizację projektu.

ETIUDA to konkurs na stypendia doktorskie, skierowany do osób przygotowujących rozprawę doktorską. Laureaci konkursu otrzymują stypendium a także realizują staż w wybranym przez siebie zagranicznym ośrodku naukowym. Pani Dominika zamierza odbyć staż w "Barts and The London School of Medicine and Dentistry" w Londynie.

Gratulujemy i życzymy owocnego pobytu!

Lista rankignowa: https://ncn.gov.pl/konkursy/wyniki/2017-07-26-etiuda5

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Marta Demartin