fbpx Przyznano finansowanie na organizację wyprawy antarktycznej | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Przyznano finansowanie na organizację wyprawy antarktycznej

Mapa badanego obszaruPrzyznano finansowanie projektu FINWAP: Comprehensive assessment of a fin whale (Balaenoptera physalus) high-density area along the West Antarctic Peninsula. Na organizację ekspedycji przyznano: 87.580 euro. Wyprawa odbędzie się na jednostce RV Maria S. Merian.

Aplikujący: Dr. Helena Herr, University of Veterinary Medicine Hannover,  Institute for Terrestrial and Aquatic Wildlife Research (ITAW), dr Anna Panasiuk, University of Gdansk, Institute of Oceanography, dr Simone Panigada, Tethys Research Institute, Milan, Italy

Okres/realizacja ekspedycji: 32 dni luty/marzec 2019 r.

Zadania w projekcie koordynatora, dr Anny Panasiuk: badanie występowania i dystrybucji kryla w obszarze badań (Abundance and distribution of krill in the study area).

Przeprowadzony będzie pobór próbek kryla za pomocą sieci trałowych w obszarze badań w celu:

- określenia różnorodności garunkowej kryla,

- określenia charakterystycznego dla gatunków występowania i rozmieszczenia kryla w kolumnie wody,

- modelowania przestrzennego rozmieszczenia gatunków kryla w obszarze badań,

- analizy struktury populacji kryla,

- zrozumienia zależności pomiędzy rozmieszczeniem a zagęszczeniem różnych gatunków kryla.

Mapa wskazuje obszar badań oraz 41 stacji badawczych (study area including transect design for visual survey and 41 stations for krill trawls and CTD samples. Small boat operations will be conducted on an opportunistic basis upon encounter of suitable fin whale groups along the track of the visual survey)

środa, 30 sierpnia 2017 roku, 10:48