fbpx Deskorolką po Azji | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Deskorolką po Azji

A. Szostek uczy jazdy na deskorolce dziewczynkę w Palestynie.„Plama” Gdański Archipelag Kultury (ul. Pilotów 11, Gdańsk Zaspa) i Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec zapraszają na jesienno-zimowy cykl spotkań z podróżnikami. 21 września (czwartek, godz. 18.00) wyruszymy na wschód w szaloną podróż deskorolką po Azji.

Dzieciaki wszędzie są takie same. Nieważne czy są to małolaty z Laosu, młodzi mnisi w Nepalu, palestyńska młodzież czy indyjscy, uliczni rozrabiacy. Gdy widzą deskę, nie da się ich zatrzymać. Ten sport, dla wielu z nich znany jedynie z reklam i opakowań słodyczy, jest daleką wizją innego świata. Nie ma szans, by odmówić im krótkiej, bądź dłuższej, przejażdżki!

O byciu wiecznym dzieciakiem, złych książkach czytanych w dzieciństwie, podróżach na desce, z deską i tym co wyniknie z faktu, że masz przy sobie kawałek drewna na kółkach na Bliskim (lub) Dalekim Wschodzie opowie Adam Szostek. Wśród historii na pewno pojawi się próba przejechania na desce 1000 km wybrzeża Malezji, walka z ulicznym chaosem w Indiach, ucieczki przed małpiszonami, nauka jazdy na desce buddyjskich mnichów, pomoc młodzieży w Palestynie i otrzymanie 10 km Chińskiego Muru na własność oraz sporo innych historii…

Zapraszamy na pokaz slajdów i spotkanie do klubu „Plama” Gdański Archipelag Kultury na Zaspie. Wstęp wolny, projekt finansowany jest ze środków Rady Dzielnicy Zaspa Młyniec (www.facebook.com/pg/RadaDzielnicyZaspaMlyniec).

Wydarzenie na Facebooku - www.facebook.com/events/1474328869321620

poniedziałek, 18 września 2017 roku, 12:35