fbpx Październik z DKF Miłość Blondynki | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Październik z DKF Miłość Blondynki

Plakat filmu Królewicz olchBlondynka wraca po wakacyjnej przerwie. Już 12 października o godzinie 18:30 spotkamy się z reżyserem i scenarzystą Kubą Czekajem po projekcji filmu "Królewicz Olch".

12 października 2017 (czwartek) godz. 18.30

Pokaz filmu KRÓLEWICZ OLCH + SPOTKANIE Z REŻYSEREM KUBĄ CZEKAJEM

prowadzenie spotkania Anna Balkiewicz

Dobre, bo polskie: KRÓLEWICZ OLCH (2016)

reż. Kuba Czekaj, Polska, 101 min.

Obsada: Stanisław Cywka, Agnieszka Podsiadlik, Sebastian Łach

Wybitnie utalentowany chłopak jest oczkiem w głowie apodyktycznej matki. Ich więź jest nierozerwalna, są razem przeciwko całemu światu. To jednak tylko pozory… Podczas gdy on pragnie być zwykłym nastolatkiem, matka wymusza na nim udział w międzynarodowym konkursie naukowym. Gdy on marzy o kolegach i pierwszej dziewczynie, ona przeprowadza ich do innego miasta, by mógł studiować na uniwersytecie. Wszystko zmienia się, kiedy w ich życiu nagle pojawia się mężczyzna, a nastoletni geniusz przestaje być centrum wszechświata.

Kuba Czekaj jest absolwentem reżyserii Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Programu Fabularnego Studio Prób w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Zanim zrealizował swój pierwszy pełnometrażowy film, dorobił się etykiety najczęściej nagradzanego polskiego twórcy filmów krótkich. Nie bez przyczyny - za swoje studenckie obrazy zdobył ponad sześćdziesiąt nagród i wyróżnień na polskich i międzynarodowych festiwalach.

REPERTUAR BLONDYNKI

19 października 2017 (czwartek) godz. 18.30

Horyzonty kina: SAFARI (2016)

reż. Ulrich Seidl, Austria, 88 min.

Prelekcja Krystyna Weiher – Sitkiewicz (UG)

Ulrich Seidl wraca do Afryki – ostatnim razem był tu, realizując pamiętną fabułę „Raj: miłość” o seksturystyce starszych białych kobiet. Tym razem portretuje austriackich myśliwych, zażywających „uroków” mordowania zwierząt w rezerwacie. Proceder polowania na zwierzęta jest jak najbardziej legalny i zorganizowany w formie ekskluzywnych wczasów dla Europejczyków, pragnących przeżyć „dziką” przygodę na Czarnym Lądzie. Biznes turystyczny z polowaniami na gnu, zebry, czy żyrafy w ofercie prowadzi Austriak dobrze znający gusta przyjezdnych ze Starego Kontynentu. Seidl portretuje tych myśliwych-turystów w swoim stylu – bezlitośnie, ironicznie i ze swoistym dystansem. Widzimy śmierć i cierpienie zwierząt. Niemieccy i austriaccy turyści strzelają, płaczą z ekscytacji, pozują do zdjęć z upolowaną zwierzyną.

26 października 2017 (czwartek) godz. 18.30

Konfrontacje: HAPPY OLO – POGODNA BALLADA O OLKU DOBIE (2017)

reż. Krzysztof Paweł Bogocz, Marcin Macuk, Polska, 62 min.

Dokumentalny film drogi, przedstawiający sylwetkę Aleksandra Doby, który w wieku 67 lat przepłynął samotnie Atlantyk kajakiem napędzanym tylko siłą mięśni. Ten niezwykły wyczyn uhonorowano wieloma nagrodami, z tytułem Podróżnika Roku magazynu „National Geographic” na czele. Nieznany szerzej emeryt z Polic stał się bohaterem i inspiracją dla rzeszy osób na całym świecie, co sam Aleksander Doba komentuje z właściwym sobie dystansem. Film jest pełen refleksji i anegdot, a przede wszystkim jest swego rodzaju apoteozą optymizmu i dążenia do realizacji marzeń.

Karnety: 1 film 10 ulgowy * / 15 normalny zł / 2 filmy 15 ulgowy * / 25 normalny zł/ 4 filmy 25 ulgowy * / 40 normalny zł

* karnety ulgowe dla studentów, uczniów i słuchaczy Gdańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz posiadaczy Metropolitalnej Karty dla Kultury

(sprzedaż karnetów pół godziny przed seansem)

Znajdź nas:

www.ack.ug.edu.pl