fbpx Wywiad z prorektorem ds. studenckich | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Wywiad z prorektorem ds. studenckich

Prorektor ds. Studenckich prof. UG Arnold KłonczyńskiProrektor ds. studenckich to osoba, która może odwołać niekorzystną dla studenta decyzję dziekana. Czy robi to często? Żeby uzyskać odpowiedź na to pytanie słuchajcie Radia Uniwersytetu Gdańskiego MORS w piątek o 12.00 lub w poniedziałek o 14.00. W audycji Gość Radia MORS szczegółowo przepytamy dr hab. Arnolda Kłonczyńskiego, prof. nadzwyczajnego, prorektora ds. studenckich UG z różnych aspektów jego zadań na uczelni.

Prorektor ds. studenckich na UG nadzoruje m.in. rekrutację, stypendia, ulgi w płatnościach za akademiki, Parlament Studentów, koła naukowe i inne organizacje studenckie, współpracuje z komisją dyscyplinarną i generalnie jest najlepiej poinformowanym członkiem władz rektorskich w zakresie wszelkiej działalności studenckiej.

Ponieważ w tej chwili największego wsparcia potrzebują nowi studenci UG nasz wywiad zaczynamy od spraw z nimi związanych – na co muszą zwrócić uwagę w pierwszych tygodniach, jakie mają prawa, a jakie obowiązki. Prorektor przypomina przede wszystkim, żeby nie zapomnieli o podpisaniu umowy z uczelnią i zachęca do dokładnego zapoznania się z portalem studenta gdzie znajdują się m.in. konieczne do zaliczenia szkolenia dla nowych studentów.

Dzięki wywiadowi z dr hab. Arnoldem Kłonczyńskim, prof. nadzwyczajnym dowiecie się też czy są jeszcze miejsca w akademikach, komu przysługują stypendia socjalne i jakiej są wysokości, za co można zostać wydalonym ze studiów i czy trzeba chodzić na wszystkie zajęcia.

Słuchajcie nas w piątek o godzinie 12 i w poniedziałek o godzinie 14.

Maciej Goniszewski

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Marta Demartin